Lahana Yaprağını Bacağınıza Sarıp 1 Saat Bekletince O Ağrılardan Kurtulacaksınız!

  • ALTERNATİFTIP
  • Lahana Yaprağını Bacağınıza Sarıp 1 Saat Bekletince O Ağrılardan Kurtulacaksınız! için yorumlar kapalı
  • 678 kez görüntülendi

Lahana Yaprağını Bacağınıza Sarıp 1 Saat Bekletince O Ağrılardan Kurtulacaksınız!

Besleyici ve düşük kalorili olduğu için özellikle diyet yapanların ve veganların dolaplarından eksik etmediği lahananın faydaları sandığımızdan daha fazla!

Besleyici özellikleri zaten biliniyor

 

C vitamini, K vitamini ve potasyum bakımından zengin olan lahana dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeninin olmazsa olmazlarından! Yapılan çalışmalarda kanserle savaştığı gözlemlenen bu harika bitki aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağı.

Bu özellikleri eklem ağrılarını ve ödemi ortadan kaldırıyor

Lahana, barındırdığı antosiyanin (bir çeşit antioksidan) ve glutamin (aminoasit) sayesinde eklemlerdeki ağrıya iyi geliyor ve ödemleri yok ediyor. Evde uygulaması son derece kolay olan bu yöntemle hayatı çekilmez kılan eklem ağrılarına elveda diyeceksiniz.

Malzemeler:

Lahana
Alüminyum folyo
Merdane
Gazlı bez
Fırın

Hazırlanışı:

Lahana yapraklarını tek tek soyup iyice yıkayın ve tamamen kurutun. Yıkadığınızı lahana yaprakları kuruduktan sonra bir merdane yardımıyla düzleyin. Düzleme işlemi esnasında lahananın suyu açığa çıkacak. Düzlediğiniz lahana yapraklarını alüminyum folyoya sarın ve ısınacak kadar fırında bekletin. Fırından çıkardığınız lahana yapraklarını ılık haldeyken eklem ağrısı ve ödem olan bölgeye gazlı bezle birlikte sarın. Yaprakları bir saat boyunca ağrıyan veya ödem oluşan bölgede bırakın. Bir saat sonra yaprakları çıkartıp bölgeyi ılık suyla temizleyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.