Elma Sirkesinin Cilde Sivilcelere Faydaları – Elma Sirkesi Cilt Lekeleri Tedavisi

Elma Sirkesinin Cilde Sivilcelere Faydaları – Elma Sirkesi Cilt Lekeleri Tedavisi

İçeriğinde bulunan değerli ve çok çeşitli maddelerle, bitkisel enzimlerle, vitaminler ve mineralle ile insan vücuduna çok sağlıklı sıvılardan bir tanesi olan elma sirkesi her ne kadar binlerce yıldır insanlar tarafından biliniyor ve kullanılıyor olsa da son dönemlerde tekrar keşfedilen ve cilde, sağlığa zayıflama ve kilo vermeye faydaları ile doğal bir iksir olarak kullanımı giderek yaygınlaşan bir sirke türüdür. Elma sirkesi insan bedenine içten ve dıştan olmak üzere hastalıklarda, rahatsızlıklarda hatta güzellik bakımlarında da artık sıkça kullanılmaya başlayan doğal bir ilaçtır. Elma sirkesinin kalp, damar sağlığı, kolesterol, tansiyon, metabolizma hızlandırma gibi değişik kullanım alanları olsa da bu yazımızda özellikle cilt lekeleri ve sivilceler için elma sirkesi kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz. Cildi hassas ve lekelere müsait kişilerde ya da daha sağlıklı olmak ve için elma sirkesi kullanılması önerilmektedir. İnsan yaşamı boyunca bir çok etken olarak cilt lekeleri oluşabilir. Bunlar sivilcelerden gelen lekeler, güneş yanıklarından sonra veya vücudun ultraviyole ışınları ile etkileşimi neticesinde gereğinden fazla pigment üretmesi neticesinde oluşan güneş lekeleri, doğumdan sonra oluşan lekeler, yanlış kozmetik ürünler kullanıldıktan sonra ciltte oluşan lekeler ve son olarak yanlış uygulanan estetik operasyonları sonucunda oluşan lekelerin giderilmesi için, uygulama yönünden evde yapılması rahat ve kolay olan elma sirkesi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi ile yüzdeki cilt lekelerine bitkisel çözüm:

Yüzdeki cilt lekeleri giderilmesi için elma sirkesini su ile seyreltip kaynatıp buharlaşma sıcaklığına kadar bekletin, beklettiğiniz kaynamış elma sirkesi ve suyu yüzünüz acıtmayacak şekilde buhar banyosu yaptırın. Yüzünüze güzellik kazandırın.

Elma sirkesi ile cilt lekeleri için doğal tedavi kürü:

Vücudunuzda istemediğiniz yerlerde cilt lekeleriniz var ise buhar banyosu yapılamayacağından, gündelik olarak yine sulandırılmış elma suyu ile cildinizi iki ya da üç kez silebilirsiniz. Bu yapılacak işlemin bir sınırı veya günü olmamakla birlikte siz kendinizi iyi hissettiğiniz zamana kadar yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz