Diş İltihabı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Diş İltihabı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Diş iltihaplarına bitkisel tedavi ve çözüm yollarını önermeden önce isterseniz diş iltihabının ne olduğunu ve ne gibi durumlarda dişte iltihap oluştuğunu inceleyelim. Daha sonra ise diş eti iltihabına iyi gelen bitkisel tedavi ve çözüm yollarını anlatmaya çalışacağım.

Diş eti iltihabı nedir?
Diş eti iltihabı yani tıp dilindeki diğer adı ile Gingivitis, diş etlerinin kızarıp, şişerek normal şeklinin bozulması ve cerahat ve kan boşalmasıdır. Eğer daha da ilerlerse piyore denilen ve dişleri tutan diş eti dokularında dejenerasyona neden olan bir hastalığa dönüşür. Dişlerde görülen iltihap yaşlandıkça hepimizin başına gelebilme ihtimali olan, periodontal bir hastalıktır.

Bazı diş eti hastalıkları 35 yaş üstü nüfusun yaklaşık % 75′ini etkilemektedir. Dişlerini düzenli olarak fırçalamayanlar, diş ipi kullanmayanlar ya da düzenli olarak diş bakımı yapmayanlar en büyük risk grubunu oluşturmaktadırlar. Fakat dişlerinizi fırçalayıp diş ipi de kullansanız, gingivitise yakalanabilirsiniz; çünkü ne diş fırçası ne de diş ipi, dişler ve diş etleri arasındaki mikrop yuvası kesecikleri temizleyemez. Bu bölgeler için farklı enstrümanlara ihtiyaç duyarsınız.

Dişçiler bu keseleri antiseptik sularla yıkayarak tedavi ederler; fakat eğer diş eti bakımınız için alternatif bir yöntem arıyorsanız, aşağıdaki sıralamış olduğumuz bitkisel çözüm önerilerini uygulayabilirsiniz.

Diş İltihabı için Bitkisel Çözüm ve Tedavi Yolları

– Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılıp, suyu ile ağızda gargara yapılır.
– Meyan kökü: Gün içerisinde 2 veya 3 defa bir fincan bardağı su ile kaynatılıp içilir ise diş iltihabı ve plakların oluşumuna mani olur.

– At kuyruğu otu: 10 dk suda kaynatıldıktan sonra suyu ile gargara yapılır.
– Papatya çayı: 250 miligram sıcak su içerisine 2 veya 3 çay kaşığı papatya eklenir. Yemeklerden sonra suyu ile ağızda gargara yapılır.

– Su teresi diş iltihabına iyi gelir.
– Ahu dudu çiçeğini kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Frenk üzümü kaynatın ve suyu ile ağzınıza gargara yapın.
– Bal, sirke ve ada çayını karıştırıp kaynatın. Çıkan suyla gargara yapın.

– Ada çayını kaynatın ve suyu ile gargara yapın
– Kan otunu kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Ekinezyaya ağız gargarası ekleyin. Bu karışımla ağzınızı çalkalayın.
– Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanakları hep birlikte kaynatın. Ardından suları ile gargara yapın.

– Çay demleyerek ağzınızda gargara yapın.
– Bir çay kaşığı ratanyayı 250 miligram kaynar su içerisine ekleyin ve demleyin. Demlemenin ardından içebilir yada ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

– Isırgan otunu kaynatın ve ağızda çalkalayın. Ardıç ile karıştırıldığında daha etkili sonuç veriyor.
– Teatree yağını, bir bardak suya ekleyin ve ağzınızda gargara yapın.

Bu yazı diş eti iltihabına ne iyi gelir gargara ilaç antibiyotikler ilaç isimleri diş iltihabı nasıl geçer tedavi edilir olur iner diş iltihaplarına doğal kesin bitkisel çözümler tedavi yolları nedir dişteki iltihaplara iyi gelen besinler meyveler şifalı bitkiler yiyecekler bitki çayları ilaçlar nelerdir ne yapılır yapılmalı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

diş iltihabı nasıl geçer, diş iltihabı nasıl geçer bitkisel, diş iltihabı için bitkisel çözüm, diş iltihabına ne iyi gelir, diş iltihabına bitkisel çözüm, di iltihab nasl geer, diş eti iltihabı için bitkisel çözüm, diş iltihabına ne iyi gelir bitkisel, diş iltihabı bitkisel nasıl tedavi edilir, diş eti iltihabı nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz