Bel Bölgesinde Yağlanma ve Beli İnceltme

Bel Bölgesinde Yağlanma ve Beli İnceltme

Bel bölgesindeki yağlar hepimizin (en azından çoğunluğun) derdi. Belirli bir yaştan sonra bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak iyice zorlaşıyor. İnsan bu noktada bir karar vermek zorunda kalabilir. Hayatımın sonuna kadar belimin çevresinde bulunan yağlarla mı yaşayacağım ya da bunun için ne gerekiyorsa yapıp bu bölgedeki yağlardan kurtulacak mıyım.

Vücut tipinize göre bir kaç kilo yağınız olması bence normal. İdeal kiloda olmak için illa ipince olmaya gerek yok eğer manken olmaya çalışmıyorsanız.

Eğer bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya karar verdiyseniz ben her ne kadar uzman olmasam da işe yarabileceğine inandığım bilgileri bir araya getirdim.

Öncelikle bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin iki farklı kategoriye ayrılması gerektiğine inanıyorum. Birinci kategori bel bölgesindeki fazla yağlanmadan kurtulup normal seviyelerde bir bel ölçüsüne sahip olmak isteyenler, diğer kategori ise karın bölgesindeki yağlardan kurtulup karın kası yapmak isteyenler. 2. kategorinin egzersizleri daha zorlu ve uzun, beslenme programları daha fazla ön planda olabilir.

Bel Bölgesinde Yağlanma
Bel bölgesi vücudumuzun yağlanmaya en müsait bölgeleri arasında yer alıyor. Yaşlar ilerledikçe bu bölge daha kolay yağlanıyor. Kadınlarda menopoz dönemi sonrası kol ve bacaklardaki yağlanma bel bölgesinde toplanmaya başlıyor. Yine kadınların hamilelik dönemi sonrası bu bölgedeki yağlar için beslenmelerine daha çok özen göstermeleri ve düzenli olarak egzersiz yapmaları şart.

Bel Bölgesinde Yağlanmanın Zararları
Bel bölgenizde yağlanma varsa kıyafetlerinizin içine girememekten daha önemli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alanda yapılan araştırmalar bel bölgesindeki yağlanmanın; Kalp ve damar hastalıkları yaşama riskini artırdığını, Diyabet olma olasılığını yükselttiğini, Belirli kanser türlerini tetiklediğini ortaya koyuyor.

Bel Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmanın Yolları

Beslenme
Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey kendinize sıkı bir beslenme programı hazırlamanızdır. Yağlı yiyeceklerden, şekerli içeceklerden, hazır gıdanın her türünden uzak durarak işe başlayabilirsiniz. Bel bölgesindeki yağlar için özellikle yemeniz ya da yememeniz bir şey söylemek mümkün değil ama siz genel olarak kilo vermeye başladıkça bel bölgenizdeki yağlarda yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Hatta bu bölgedeki yağlar daha hızlı yakılacaktır.

Günlük beslenme listenize sebze, bol taze meyve ekleyin. Tam tahıllı ürünler tüketmeniz ve haftada bir iki defa yağsız et ve balıkla protein ihtiyacınızı gidermeniz size yağlardan daha çabuk kurtulmanız için avantaj sağlayacaktır.

İşlenmiş gıdalar 
Beyaz ekmek, patates kızartması, her türlü fastfood ürün, şekerlemeler ve çikolata gibi işlenmiş gıdalar kilo alma üzerinde oldukça etkili. Bu tip gıdalar vücudun insülin düzeyinde değişikliklere yol açarak kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Bu durumda vücut alınan yağı depolamaya daha hazır hale geliyor. Lif yönünden zengin gıdalar ise tam tersi bir etkiye neden olarak yağın depolanma oranını azaltıyor. Ayrıca tahıllı gıdaların daha uzun süren tokluk hissine yol açtığı bilinmekte.

Egzersiz
Düzenli egzersiz sadece bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için değil neredeyse kemik ve kaslarımız başta olmak üzere vücudun düzgün çalışabilmesi açısından da önemli. Kilo vermenin basit kuralı “yediğinden fazlasını yakacaksın”ı unutmadan, düzenli olarak egzersiz yapmak şart. Düzenli egzersiz derken spor salonuna gidip saatlerce spor yapıp 4 gün her yeri tutulmuş olarak gezmekten bahsetmiyorum. Kendinize göre haftada 4-5 gün, sizi fazla zorlamayacak ama terletecek kadar efor sarf etmenizi sağlayacak programlar oluşturabilirsiniz. Emin olun bu spor zamanla sizde alışkanlık haline gelecek ve sonunda spor yapmadığınız gün bir eksiklik hissedeceksiniz.

Yukarıda saydıklarıma dikkat eder, düzenli bir beslenme programı ile egzersizi bıkmadan yaparsanız bir süre sonra bel bölgesinde gözle görülür bir incelme yaşayabilir ve kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Bu yazı bel bölgesi yağları nasıl eritilir, bel bölgesi yağları eritme, bel yağlarından kurtulma, bel yağları nasıl erir, bel yağlarını eritme hareketleri, bel inceltme hareketleri, bel inceltme egzersizleri, beli incelten hareketler, beli inceltmek için egzersizler, beldeki yağları eritme, bel nasıl inceltilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bel bolgesindeki yaglar nasil eritilir, bel bölgesi yağları nasıl eritilir, bel bölgesindeki yağlar nasıl erir, bel bölgesi yağlanması, bel bölgesindeki yağlanma, bel bölgesinde yaglanma, bel bolgesi yaglanma, sırt bölgesindeki yağlar nasıl erir, bel yaglari nasil eritilir, bel bölgesini incelten hareketler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz