Kolay Doğum için Öneriler

Kolay Doğum için Öneriler

Bu bilgiler doğrultusunda göstereceğiniz gayretlerle daha rahat ve kolay bir doğum yapmanız mümkündür. Şimdi doğumu kolaylaştıran yöntemleri ve diğer yolları kısa kısa anlatalım.

-Ağrılarınız başladıktan sonra sıvı gıdaları tercih edin. Bağırsaklarınızın boş olması doğumu kolaylaştırır.
-Hastaneye gitmeden önce ılık bir duş alarak rahatlayın.

-Sularınız geldiyse ayakta durmayın, en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.
-Korkmayın. Korku ve endişe ağrılarınızın düzenini bozarak doğumun uzamasına neden olur.

-İki ağrı arasında düzenli nefes alıp vererek kendinizi ve bebeğinizi rahatlatın.
-Zamanı gelmeden ıkınmayın.

-Derin derin nefes alın. Sancı geldiğinde ağzınızı kapatın, çenenizi göğsünüze dayayıp, ellerinizle bir yerden destek alarak bütün gücünüzle aşağıya doğru ıkının.
-Bebeğinizin başı doğuncaya kadar ıkınmalara devam edin.

-Bebeğinizin doğmasıyla doğum olayı henüz bitmemiştir. Sıra plasentanın (eşin) doğumuna gelmiştir. Bu safhada fazla ağrı hissedilmez.
-Karnınıza yapılacak masajla eşin ayrılması kolaylaşır.

-Derin derin nefes alın.
-İlk yarım saat içerisinde bebeğin eşi ayrılacaktır.

-Böylece doğum olayı sizin de yardımınızla sağlıklı ve kolay bir şekilde tamamlanmıştır.
-Doğumdan sonra rahim eski haline dönmek için kasılır. Buna bağlı olarak da karnınızda hafif sertlik ve ağrı oluşur. Bu durum normaldir. Karnınıza yapacağınız hafif masaj rahimin çabuk toplanmasını sağlayarak doğum sonu kanamalarını azaltır.
-Doğumdan sonraki ilk yarım saat içerisinde bebeğinizi emzirmeye başlayın. Bu hem doğum kanamalarını azaltır hem de bebeğinizle aranızda iyi bir bağ kurar.

Bu yazı kolay doğum duası hikayeleri yapanlar hareketleri yapmak için öneriler yapmanın yolları kolay doğumun yolları püf noktaları sırları doğumun kolay olması için okunacak dualar geçmesi için okunacak dua neler yapılmalı zikir yapılacaklar okunacak sureler ne yapılmalı doğumu kolaylaştıran sure otlar ot hurma hormon egzersizler geçenler geçmesi yapmak için konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kolay doğum için dua, kolay doğum için öneriler, kolay doğum için dualar, ibrahim saraçoğlu kolay doğum, kolay doğum duası, dogum ıcın dua, ahmet maranki kolay doğum, ibrahim saraçoğlu doğumu kolaylaştıran, kolay dogum yapanlar, dogumu kolaylastiran yiyecekler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz