Bambu Yapraklarının 9 Sağlığa Faydaları

Bambu Yapraklarının 9 Sağlığa Faydaları

Bambu çoğunlukla Asya çorbalarında ve tabaklarında kullanılır ve bunlara farklı mağazalarda ve pazarlarda konserve, kurutulmuş ve taze versiyonlarda kolayca erişilebilir. Yine de çoğu kişi bambular hakkında bir şey bilmiyor ve bu meyve adını hayatlarında ilk kez duymuş olabilirler. Fakat vücudunuzun çeşitli hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olan gerçekten iyi bir meyvedir. Aynı zamanda, yüksek kolesterol probleminden bıkmış olan erkekler ve dişiler için de en iyisidir, çünkü bambu düzenli olarak yerse birkaç hafta içinde yüksek kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Bambu çoğunlukla çatal bıçak takımı, aletler, ilaçlar, inşaat, müzik ve mutfaklarda kullanılır. Bambular manganez, demir, kalsiyum, krom, potasyum ve çinko ile zenginleştirilir ve içerdiği vitaminler E, A ve B6’dır. Burada sizinle birlikte bambuun bazı iyileştirici faydalarını paylaşmak istiyorum:

1. Kilo Vermek

Bambu genel vücut ağırlığınızı azaltmak için en iyisidir. Hepimizin bildiği gibi, bambularda yüksek miktarda şeker, karbonhidrat ve kalori vardır, ancak bazı insanlar bunların neredeyse yok denecek kadar az olduğunu bilmiyor. Bambu, kısa sürede kilolarını gerçekten kaybetmek isteyenler için mükemmel bir meyvedir.

2. Düşük Kalori

Eğer 1 bardak bambu tüketirsek vücudunuzdaki yaklaşık 14 kaloriyi ve yağları azaltır. Bu bambuların şekeri azdır, porsiyon başına iki gram protein tutar. Bu yüzden günde bir bardak bambu iç.

3. Kanser Hastalığı ile Mücadele

Bambuların sağlığınız için en iyisi olduğuna dair farklı araştırmalar yapıldı. Bambos’un yaprakları, klorofil, amilaz ve flavonlar gibi fitosterollerden oluşmakta olup, kanser ve mutasyonların özelliklerini kontrol etmede yardımcı olmaktadır.

4. Kadınların Adet Düzensiz Adet Döngüsünü Düzeltir

Çoğunlukla Asya ülkelerinde Bamboo, yaprak suyu, kadınların adet düzensizliklerinin düzeltilmesine yardımcı olduğundan ilaç olarak kullanılır. Ayrıca, dönemler boyunca aşırı kanamayı içeren konularla ilgili olarak adet döngüsünün düzenlenmesine yardımcı olur. Bambu düğümleri bile adet problemlerinde rahatlama sağlamak için kaynatma yapmak için kullanılır. Bu yüzden düzensiz adet problemi ile karşı karşıya kalan kadınların düzenli olarak bu meyveleri yemesi gerekir.

5. Solunum Bozukluğu

Bambu ayrıca solunum bozukluğu sorununa karşı etkili olan en iyi ilaç olarak da bilinir. Bambu ile yapılan kaynatma, içine su ilave edilip 15 dakika kaynatılarak bambular tarafından hazırlanır. Bu kaynatma işlemini bal ile birlikte tüketebilirsiniz.

6. Anti-inflamatuar

Bambu, anti-enflamatuar, ağrı kesici ve analjezik özelliklerine sahip olduğunu başka bir araştırma yaptı. Aynı zamanda ülserlerin iyileşmesinde de yardımcı olur. Bambu suyu ülserler, şişmiş yaralanmalar ve dış yaralar gibi ilaç olarak kullanılır ve vücudunuzun iç ve dış şişmesini azaltmada yardımcı olur.

7. Bağışıklık Sisteminin Güçlendirilmesi

Bambuda bulunan mineraller ve vitaminler, bağışıklık sisteminizi insanlaştırmak için ideal ve mükemmeldir. Bambu sürgünlerinde bulunan antioksidanlar, mineraller ve vitaminler vücudunuzu içten güçlendirmek için hayati öneme sahiptir.

8. Doğal Diüretik

Bambu sürgünleri, insanların idrar akışını ve idrar sıkıntılarını uyarmak için doğal diüretik olarak kullanılır. Bu problem için, bambu yaprakları mesane sağlığınızı arttırmanın yanı sıra vücut sıvınızı kolayca geri getirebilir.

9. Zehirlenmenin olası tedavileri

Araştırmalar akrep veya yılan ısırması ile yapılan yaralarda bambu yapraklarının suyunu kullanırsak bunun iyileştirilebileceğini de göstermiştir. Bambu sürgünlerinde yer alan öz, zehirli özelliklere sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz