İltihaplı Romatizma Nasıl Tedavi Edilir ?

  • HASTALIKLAR
  • İltihaplı Romatizma Nasıl Tedavi Edilir ? için yorumlar kapalı
  • 995 kez görüntülendi

İltihaplı Romatizma Nasıl Tedavi Edilir ?

Tüm eklemleri tehdit eden bir hastalık olan Romatizma, bulunduğu bölgeye ve çeşide göre yaklaşık olarak 200 çeşit rahatsızlık ile adlandırılır. Bunlardan biri de iltihaplı romatizma’dır. İltihaplı Romatizma; Eklem bölgelerinde gerçekleşen şekil bozukluklarının ardından, hareketlerde yavaşlama ve tamamen yitirme ile sonuçlanmaktadır.

İltihaplı Romatizma Neden Olur?

İltihaplı Romatizma olarak başlık attığımız Romatoit Artrit, bağışıklık sisteminin antijenlere karşı kaybedilen bir mücadelenin eseri olarak meydana çıkan bir hastalıktır. Bu sebeple hastalığın en büyük nedeni olarak dirençsiz bir bağışıklık sistemini örnek verebiliriz. Bunun da sebeplerinin; düzensiz beslenme, spor yapmama vb. olduğunu tahmin edersiniz.

İltihaplı Romatizma’nın Sonuçları Nelerdir?

Biyolojik olarak hastalığın sonuçlarının yaşam kalitenizi derinden etkileyecek hareket yetisinin kayıpları olacaktır. Bir diğer ve daha zor olan sonuç ise hareket yetisini kaybeden insanların, yardıma muhtaç kalmasından ötürü yaşaması olası psikolojik sonuçlardır. Gururuna dokunan bu hastalığın neden olduğu sonuçlar karşısında, pek çok insanın psikolojik desteğe duyacak şekilde bunalıma girdiğine tanık olunmuştur. Bu sebeple bir sevdiğinizin bu türden bir hastalığı varsa, ona manevi gücünü yitirmemesi için de destek olmalısınız.

İltihaplı Romatizma Nasıl Tedavi Edilir?

Net olarak nedenlerinin bilinmemesi, romatizmal hastalıkların kesin tedavisi olmadığı anlamına gelmektedir. Ancak hastalığın ilerlemesini engellemek ya da ağrıları kontrol altına alabilmek mümkündür. Bu önlemlerden ilki; Balık’tır. Balığın faydaları arasında iltihaplanma karşıtı olduğu ve pek çok ağrı çeşidinin üstesinden geldiği görülmektedir. İbuprofen içerikli ağrı kesiciler, fazla kilolardan kurtulmak ve balık dışında et tüketiminden uzak düzenli beslenme, C Vitamini için yazın yeşilbiber, kışın ise narenciye tüketin.

Alkol ve Kahve tüketiminden uzak durmak ve sigarayı bırakmanız da bağışıklık sisteminizin yeniden güçlenmesini sağlayarak hastaların yaşama tutunmasına yardımcı olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.