Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere bölgesel zayıflama ve incelme sağlayan hareketleri ve yöntemleri anlatmak istiyorum. Yazı biraz uzun ama umarım sıkılmadan okursunuz.

Triactive (Lazerli Vakum Masajı): Yeni bir soğutma sisteminin, ritmik masajın ve derin lazer uyarıcılarının etkilerini birleştirerek, selülit görüntüsünü çarpıcı bir şekilde azaltmak ve bölgesel sıkılaşma sağlamak için tasarlanmıştır. Ritmik vakumlu masaj yoluyla derin dokularda kan dolaşımı ve lenf drenajı artar, ödem ve enflamasyon kaybolur ve derin dokuların oksijenasyonu ile kendini yenileme kabiliyeti artar.

Cihazın soğutma sistemi, uygulama esnasında yağ dokusunun hacmini azaltarak ve ödemin çözülmesine katkıda bulunarak etki sağlar. Lazer enerjisi ise cilt ve cilt altı dokuların kan dolaşımını düzenler, elastik ve kolajen liflerin üretimini ve elastikiyetini artırır. Cildi sıkılaştırır, gergin ve diri hale getirir. Bu etkileriyle triactive (lazerli vakum masajı) aynı zamanda liposuction tedavisinin en büyük destekçisi olarak tanımlanmaktadır.

Sonuç olarak triactive (lazerli vakum masajı) ile cilt; kadifemsi, pırıl pırıl bir görüntüye kavuşur. Ağrısız olan bu işlem vücudun her yerine uygulanabilmektedir. Optimum etki sağlamak için 15 seanslık bir kür yeterli olur. Seanslar ilk iki hafta haftada üç ve daha sonra haftada iki kez uygulamak şeklinde devam eder.

Ozon sauna; sağlığı kötü yönde tetikleyen yağ asitleri, metabolik artıklar ve zararlı toksinlerin vücuda zarar vermeden atılmasına yardımcı olur. Ozon saunada 20 dakikalık her bir seansta 600-1000 cc ter ve 400-500 kalori harcayarak istediğiniz kadar kilo kaybetmeniz mümkündür. Oksijen, yağı yakarak enerjiye dönüştürdüğünden hem kilo kaybedilir ve hem de enerji kazanılır. Ozon, sauna şeklinde uygulandığında buharla birlikte gözenekleri genişleyen deriye daha yoğun şekilde nüfuz eder ve yağları yakarak enerjiye dönüştürür.

Bu yöntem, farklı mekanizmalarla selülitlerin yok olmasında da büyük ölçüde etkilidir. Ozon ayrıca oksijenasyonu artırarak cildin yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Triactive (lazerli vakum masajı) ile birlikte kullanıldığında zayıflama, bölgesel incelme ve selülit giderici etki daha güçlü hissedilir. Son dönemde beylerin de yoğun iş temposu arasında, önce enerji, sonra formlarını korumak için tercih ettiği bu yöntem kronik yorgunluğu da giderir.

Radyofrekans: Radyofrekans, hücrelerdeki su molekülleri ile iyonları (magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum vb.) harekete geçirerek etki eden bir sistemdir. Bu teknoloji ile su içeriği yüksek olan yağ hücrelerinde daha çok etki sağlanmaktadır. Cilt yüzeyinden özel başlıklarıyla uygulandığında harekete geçen su molekülleri sayesinde bölgede 41-43 dereceye varan ısı artışı olurken cilt altındaki yağ dokularında bu ısı artışı 50-55 dereceye ulaşmaktadır. Bu ısı artışına bağlı olarak yağ hücrelerinin zarları parçalanır ve içindeki yağların erimesi sağlanır. Aynı zamanda bölgedeki bağ dokusu hücrelerinin aktivasyonu hızlanır ve yeni kolajen ve elastik liflerin üretimi artar. Eriyen yağlar kan ve lenf yoluyla emilerek karaciğerde metabolize edilir ya da vücuttan atılır. Bu atılımı hızlandırmak için bol su içilmesi tavsiye edilir.

Optimum sonuçlar alınabilmesi için; uygulanacak bölgenin genişliğine göre 15-45 dakika arasında süren seanslar halinde, 2-3 gün aralarla ve toplam 8-10 seans uygulama gerekmektedir. Uygulamanın etkisi ilk seansta bile fark edilebilmektedir .

Sonuç olarak radyofrekans tedavisi ile yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi ve kırışıklıkların yok olması sağlanır. Kliniğimizde, Sextuple (altılı-polar) ve Triple-Polar (üçlü polar) apliktörleri bulunan son jenarasyon bir radyofrekans cihazı kullanılmaktadır.

Ultra lipo- Kavitasyon (Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerinin yakılması)
Son yıllarda ultrason teknolojisi kozmetik ve estetikte geniş bir uygulama alanına sahip ve dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Kavitasyon tekniği, cilt yüzeyinden uygulandığında akustik ses dalgalarının yağ hücreleri içerisinde ve hücreler arası sıvıda mikro kabarcıklar oluşturmak ve iç patlamalar yaratmak suretiyle etki ettiği bir sistemdir. Böylece yağ hücreleri ve hücreler arası sıvı arasındaki aktiviteyi uyararak, yağ hücrelerinin zarlarının parçalanmasını ve içindeki yağın erimesini sağlamaktadır. Eriyen yağlar bilinen mekanizmalarla vücuttan atılmaktadır.

Bu sistem, Liposuction veya Abdominoplasti (karın germe) gibi cerrahi yöntemler için uygun olmayan veya ameliyatsız çözüm isteyen kişilere teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden bilimsel bir alternatiftir. Seans süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise ikinci haftadan itibaren fark edilir.

Kesi, iğne ve anestezi gerektirmeyen ve cerrahi bir girişim olmayan Ultra Lipo-Kavitasyon yöntemi; güvenli, ağrısız ve kesi izi oluşturmayan çabuk ve uzun etkili sonuçlar elde edilebilen konforlu bir uygulamadır. Kliniğimizde bu uygulamayla yukarıdaki tanımlamalara uygun tatmin edici sonuçlar almaktayız.

Diyet: Triactive (lazerli vakum masajı), Ozon Sauna, Radyofrekans ve Ultra Lipo-Kavitasyon sistemleri bölgesel zayıflama, cilt sıkılaştırma, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi gibi amaçlarla ayrı ayrı kullanılabilecekleri gibi, doktorun önereceği formülasyonlarla, birbirleriyle kombine edilerek de kullanılabilirler. Bu uygulamalara uzman bir diyetisyen kontrolünde eşlik edecek bir diyet programı da alınacak sonucun çok daha çarpıcı şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bu yazı bölgesel zayıflama yöntemleri göbek hareketleri mümkün mü nedir diyetisyen ne kadar bacak kremi bölgesel incelme nedir zararları basen cihazları bacak fırsat diyeti kürleri bölgesel zayıflamanın  en kolay yolu yolları püf noktaları yöntemi doğal yolları yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

incelme yöntemjeri, lazerli vakum masajı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz