Vücutta Asit Yüksekliği Belirtileri Ve Doğal Tedavi Yöntemleri !

Vücutta Asit Yüksekliği Belirtileri Ve Doğal Tedavi Yöntemleri !

Vücudunuz asidik bir ortama sahip ise bu sizin çeşitli hastalıklara ve sağlık durumunda bozulmalara zemin hazırlayacaktır. Vücutta asit fazlalığı kalbinizi, akciğerlerinizi, bağırsaklar, karaciğer, beyin, böbrekleriniz ve deriniz dahil olmak üzere neredeyse tüm organlarınızı etkiler.Vücut fazlasıyla asidik olduğunda, farklı hastalık ve hastalıklara sebep olan kronik iltihaplanmaya yatkınlık görülür.

Çok fazla işlenmiş gıda ve fast food tüketmek ve bunu düzenli olarak tüketmek vücudunuzun asidik halini korur. Vücudunuz nötralize olmaya ve önemli mineralleri kaybetmeye sebep olan asitten kurtulmaya çalışır fakat başarılı olamaz. Bu birçok insanda osteoporozun ana nedenidir. Yüksek asit seviyeleri, kemiklerin kuvveti ve sağlığı için önemli olan, magnezyum , kalsiyum , potasyum ve sodyum gibi minerallerin tükenmesine sebep olur . Vücudunuz bu minerallerden yetersiz kaldığında kansere ve diğer ciddi hastalıklara yatkınlık artar .


Asitl miktarı yüksek gıda ürünleri, süt ürünleri , en çok et, tahıl, kahve, rafine edilmiş şeker, yüksek işlenmiş gıdalar ve GDO’lu gıdalarda çok fazla bulunur. Dolayısıyla, bu gıdaları tüketirken vücudunuz metabolize olmaya başlar. Nihai ürünlerin nötralize edilmesi ve vücuttan atılması gereken asidik atık olacaktır. Bunu bol miktarda alkalin gıdalar tüketerek yapabilirsiniz.

İşte Vücudunuzun asidik olduğunu belirten semptomlar ;

1. Döküntüler, akne, egzama ve her çeşit dermatit gibi cilt hastalıkları
2. Osteoporoz
3. Bağışıklık yetersizliği
4. Eklem ağrısı ve ağrıyan kaslar
5. Sinüs sorunları
6. Aşırı mukus
7. Böbrek ve mesane enfeksiyonları
8. Kronik yorgunluk
9. Parkinson, Alzheimer ve bunama gibi nörolojik durumlar
10. Asitik plakların neden olduğu kardiyovasküler hasar – inme ve kalp krizi riski yüksektir.


11. Diyabet
12 .Candida ve maya enfeksiyonları
13. Göğüs ağrısı
14. Hazımsızlık, şişkinlik, fazla gaz
15 . Kronik öksürük
16. Kilo alma ya da obezite
17. Alerjiler
18. Zihinsel netlik azalması
19. Siyatik
20. Asit reflü ve mideyle ilgili sorunlar

Vücudumuzun dokuları ve sıvıları mide haricinde alkalindir. Bir vücut alanı pH değerini ayarlamaya çalışırken, başka bir alandan alkalileştirici elementler alır ve böylece pH seviyelerini bozar. Bu nedenle, bu alkalileştirme sürecinde vücudunuza yardım etmeniz gerekir; bunu yaşam tarzınızı ve diyetinizi değiştirerek yaparsınız.

Vücudunuzun Asitlik Seviyelerini Azaltmanın yolları ise şöyle;

*Vücudunuzun zararlı toksinleri yok etmesine yardımcı olmak için bol miktarda su içtiğinizden emin olun.

* Vücudunuzun pH seviyelerini normalleştirmek için limon suyu içirin.

*Tohum, fındık, meyve, sebze, bakliyat ve fasulye gibi alkalin gıdalar alımınızı artırın.

*Salatalar, yeşil sebzeler ve meyve suları gibi daha fazla yeşil tüketin. Oldukça alkalize edici gıdalardır.

* Asitli gıdalar tüketin ya da en azından haftada bir gün uygulayın. Başka bir deyişle, et, süt, kahve, hamur işleri, yumurta, gazlı içecek, soya, patlamış mısır, alkol, deniz ürünleri, beyaz sirke, alkol, balık ve buğday ürünlerine olan alımınızı sınırlayın.

*Genetiği değiştirilmiş gıdalardan kaçının.

*Duygusal durumunuz vücudunuzun pH seviyelerini önemli derecede etkilediğinden stres, öfke, kıskançlık, korku ve kızgınlığın nasıl kontrol edileceğini öğrenmek önemlidir. Bunun yerine, yoga, okuma, meditasyon veya yüzme gibi rahatlama tekniklerinin veya etkinliğin sizin için en iyi sonucu verdiğini görün.Sağlığınızdan ve refahınızdan yalnızca biri olduğunuz için bu ipuçlarının yardımıyla daha sağlıklı bir hayat yaşayın. Sağlıklı bir yaşamın mutlu bir hayat yaşamak anlamına geldiğini unutmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz