Buğday Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir

  • ALTERNATİFTIP
  • Buğday Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir için yorumlar kapalı
  • 795 kez görüntülendi

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır Faydaları Nedir

Buğdayı duyduğumuz da aklımıza ilk gelen sofralarımızın vazgeçilmezi Ekmek’ dir. Buğday yağı çok iyi bir cilt bakımı ürünüdür. Buğdayda E vitamini ve mineraller bolca bulunur. Ekmek olarak tüketimini şahsen bende tavsiye etmiyorum ama özellikle cilt bakımı için kullanılan buğday yağının etkileri gerçekten

tartışılmaz.

Buğday Yağının Yararları (Faydaları)
Buğday yağı selülitlerin giderilmesi için faydalıdır.
– Yanıkların tedavisinde etkili olan Buğday yağı, yaralara ve ciltte oluşan problemlere karşı etkili bir tedavi edicidir.
Buğday yağı yıpranmış ve hassaslaşan saçlara faydalıdır.
– Güneş lekelerini, doğum lekelerini ve ciltteki lekeleri de gidericidir. Buğday yağı.

Buğday Yağının Zararları
Buğday yağının herhangi bir zararı bulunmamaktadır.  Sadece fazla kullanılırsa kilo artışına neden olabilir.

Buğday yağının Kullanımı
– Buğday yağı saç ve cilt bakımında kullanılmaktadır.

– Nemlendirici olarak kullanımı; Banyonun ardından yüze ve vücuda masaj yaparak sürülmelidir.

– Saç bakımı için kullanımı; Yumurta sarısı,1 yemek kaşığı bal ve bir kahve fincanı Buğday yağını iyice karıştırarak saçlarınıza sürüp, saçlarınızı sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin ve iyice yıkayınız. Haftada bir sefer 30 gün boyunca uygulayın.

– Göz altın da oluşan morluklar ile gözün çevresinin bakımında kullanılmak üzere buğday yağıyla hazırlanan krem; polen, arı sütü ve balın içerisine birer damla kayısı ve buğday yağı koyup karıştırın. Mümkün ise E vitamini ampulü de kırın.15 dakika kadar bekleyip yıkayınız.

Bu yazı buğday yağının faydaları, buğday yağının saça cilde faydaları, buğday yağının kullanımı fiyatı nasıl kullanılır, buğday yağı ne işe yarar neye iyi gelir nasıl kullanılır, buğday yağının zararları etkileri kullananlar kullanıcı yorumları konusunda yazılmıştır.

buğday yağı ne işe yarar, buğday yağı kullananlar, buğday yağı kullanımı, buğday yağı nasil içilir, buğday yağı kullananların yorumları, buğday yağı hergün kullanılırmı, buğday yağı günde kaç defa uygulanır, buğday yağı göze zarar verir mi, buğday yağı fiyatı, vanilyqa yağı nasıl kullanılmalıdır faydaları nelerdir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.