Kanser Belirtileri ve Tedavisi

Kanser Belirtileri ve Tedavisi

Kanser; anormal vücut hücrelerinin başıboş ve kontrolsüz bir şekide üremeleri ile meydana gelen bir çeşit hastalıktır. Başka bir deyişle vücutta meydana gelen kötü tümörlere kanser denir.

Kanser hücreleri, ya etraftaki dokuları istila ederek ya da ak veya kırmızı kan damarları ile vücudun diğer taraflarına yayılır. Buna metastaz (yavrulama) denir.

Kanserin Nedenleri: Kanserin esas nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, kansere neden olan başlıca unsurlar yetersiz ve dengesiz beslenme ile sigaradır. Ayrıca, Enfeksiyon hastalıkları, Hava kirliliği,alkol, mesleki koşullar ve katkı maddeleri de kansere zemin hazırlayıcı unsurlardır.

Kanser Belirtileri: Kanserden korkmayınız, geç kalmaktan korkunuz! Geç kalmamak için aşağıdaki belirtilerde doktora gitmeyi ihmal etmeyin:
– Makat veya rahimden gelen anormal kanama veya akıntılar.
– Göğüslerde veya vücudun herhangi bir yerinde görülen ve ele gelen şişlik veya sertlikler.
– İyileşmeyen yaralar.
– Ses kısıklığı veya belirli bir sebebi olmayan öksürük.
– Yutma güçlüğü ve hazım bozuklukları.
– Ben ve siğillerde görülen değişmeler.
Bu işaretlerin herhangi biri iki haftadan fazla devam ederse mutlaka doktora başvurmak gerekir.

Kanserin görüldüğü yerler ve görülme sıklığı aşağıda gösterildiği şekilde tespit edilmiştir:
– Beyin ve omurilikte %1,
– Ciltte %10,
– Tenasül yollarında, erkeklerde %10, kadınlarda % 6,
– Memelerde %14,
– Sindirim sisteminde %25,
– Solunum yollarında, erkeklerde %2, kadınlarda %3,
– Karaciğer ve safra kesesinde %3,
– Diğer organlarda %8.

Kanser Çeşitleri: En sık rastlanılan kanser çeşitleri rahim kanseri, akciğer, kalın bağırsak, meme kanseri, prostat kanseri, cilt, kolon, mide, kan kanseri (lösemi), pankreas, karaciğer, troid ve böbrek kanseri olarak sayılabilir.

Kanser Tedavisi: Tedavide ilaç tedavisi, Radyoterapi olarak da adlandırılan Işın Tedavisi ve Cerrahi tedavi yöntemleri uygulanır. Amaç kanserin yayılmasını önlemek, neden olduğu şikayetleri azaltmak ve mümkünse kanserli dokuyu tamamen tedavi etmektir. Tedavinin başarılı olmasında erken teşhis çok önemlidir.

Kanserin en önemli nedeni yetersiz ve dengesiz beslenme olduğu için sağlıklı beslenmeye özen göstermek gerekir. Kanser tedavisinde uygulanan makro biyotik gıda rejiminin çok etkili olduğu, bu rejimi uygulayan hastaların iyileştikleri ve sağlıklı kimselerin de kanser olmadıkları ileri sürülmektedir.

Bu yazı kanser nedir, kanser nedenleri, kanser çeşitleri, kanserin belirtileri, kanserin sebepleri, kanserin nedenleri, kansere bitkisel çözüm, kanser nasıl oluşur, kanser nasıl bulaşır, kanser türleri, kanserden korunmak için, kansere karşı bitki, kanser tedavisi, kanser tedavi yöntemleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kanser belirtileri, kanser çeşitleri ve nedenleri alınabilecek önlemler, BAGIRSAGIN DIŞINDA KANSERLİ DOKULAR EVRELERİ, kanserin belirtileri nelerdir, kanser tedavisi ve Önlemler, kanser kitlesi ne sekildir, kanser hastalığının nedenleri ve alınacak önlemler, kanser çeşitleri ve belirtileri, kanser çeşitleri, kanserin evreleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz