Uykusuzluk Yaşadığınızda Bu İçeceği Deneyin

Uykusuzluk Yaşadığınızda Bu İçeceği Deneyin

İyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için, günde en az 7 ya da 8 saat kesintisiz bir uykuya ihtiyacımız olduğu kanıtlanmıştır.

Bu gerçeği çoğunlukla göz ardı etsek de, uyku vücudumuzun işleyişinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, fiziksel ve zihinsel sağlığımız için gerekli bir unsurdur.

Uyurken beyin sağlığımız için gerekli bazı fonksiyonlar ve enerji geri kazanımı etkinleşir. Bu yüzden çok önemlidir.

Sorun bugünkü yaşam tarzımızın uykusuzluk çekmemize yol açması ve bunu birçok hastalığa yakalanma olasılığımızı artıran bir faktör haline getirmesidir.

Buna ek olarak, uykusuzluk, anında konsantrasyon eksikliği, yorgunluk hissi, halsizlik ve cilt problemlerine neden olur.

Bu nedenle, yeterli uykuyu almamızı ve zamanında yatağa gitmemizi engelleyen her türlü zorlukla baş etmek esastır. Bununla birlikte, uykusuzluk için aşırı ilaç tüketimi önerilmemektedir, çünkü ilaç bağımlılığına yol açabilir ve bu da diğer yan etkilere neden olabilir.

İyi haber, istenmeyen etkilere neden olmadan dinlendirici bir uykuya yardımcı olan tamamen doğal yöntemlerin var olmasıdır.

Bu yazımızda, uyuma güçlüklerini hafifleten ve aynı zamanda vücudu rahatlatıcı özelliklere sahip ilgi çekici bir tedavi paylaşmak istiyoruz.

Denemek ister misiniz?

Uyku sorunlarını gidermek için doğal içecek

Dinlendirici bir uyku almak pek çok faktöre bağlı olmakla birlikte, doğal bir içecek tüketmenin uyku güçlüğünü gidermek için tamamlayıcı bir görev görebileceği düşünülmektedir.

Bu durumda yatmadan önce tüketildiğinde uykusuzluğa neden olan stres, tansiyon ve diğer semptomları azaltan lezzetli bir muz-tarçın çayı öneriyoruz.

Bu çare uykusuzluk çekenler için uyku haplarına karşılık  %100 doğal bir alternatifi temsil ettiğinden, son yıllarda çok ün kazanmıştır.

İçindeki besinler, stres yaratan ve dinlenmemize engel bir hormon olan kortizol seviyesini kontrol ettiği için onu ideal bir içecek yapar.

Muzun uyku için faydaları

Muz, sinir ve dolaşım sistemi sağlığını iyileştirmede önemli iki temel mineral olan potasyum ve magnezyum içeriği ile ön plana çıkan tatlı bir meyvedir.

Ölçülü derecede muz yemek, hipertansiyonu önler, ödemle mücadele eder ve iltihaplı hastalık riskini azaltır.

Aynı zamanda bir kas ve varikoz yatıştırıcı olarak davranır ve bu da uykuya dalmanızı kolaylaştırır.

Ayrıca, muz triptofan denilen, vücudumuzda iyi uyku kalitesiyle bağlantılı olan sinir devim salgısı ve serotonin salınımını arttıran önemli bir amino asit içerir.

Huzurlu bir uyku için tarçının özellikleri

Tarçın, iltihap sökücü, yatıştırıcı, spazm giderici ve antioksidan özelliklere sahip öjenol denilen aktif bir maddeye sahiptir.

Az miktarda tarçın tüketimi kan şekeri düzeylerini kontrol altına almaya yardımcı olur. Bunun nedeni, glikoz metabolizmasında etkili bir şekilde hareket edebilmesidir.

Aynı zamanda uyku sorunlarına neden olan iki duygusal bozukluk, kaygı ve sinirli olma halinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Uykuya dalmanıza yardımcı olacak bu doğal ilaç nasıl hazırlanır?

Marketten gerekli malzemeleri aldıktan sonra bu basit içeceği birkaç kolay adımla hazırlayabilirsiniz. Mümkünse organik ürünler almanızı öneririz.

Talimatları izledikten sonra uykusuzluk ve uyku halindeki her türlü sorunla başa çıkmanıza yardımcı olacak, yatıştırıcı etkisi olan bir içecek elde edeceksiniz.

İçindekiler

  • 1 olgun muz
  • 1/2 çay kaşığı tarçın (1.2 g)
  • 1 litre su

Nasıl hazırlanır?

  • Suyu kaynatmaya başlayın. Su kaynarken, muzu soymadan birkaç parçaya kesin.
  • Su kaynadığında, muz parçalarını suya ilave edin ve tencereyi 5 dakika boyunca düşük ateşte bırakın.
  • Bu süreden sonra tencerenin kapağını kapatın ve muzun 10-15 dakika daha durmasına izin verin.
  • Yeterli sıcaklığa ulaştığında, suyu süzün ve bir bardakta servis yapın.
  • Az miktarda tarçın ekleyin ve karıştırın.
  • Yatmadan yaklaşık 30-40 dakika önce içeceği tüketin.

Bu içecek ile en iyi sonucu elde etmek için, uyumak için rahat ve uygun bir yer seçtiğinize emin olun.

Yatmadan birkaç saat önce elektronik cihaz kullanımınızı bırakın.

Bu tavsiyeyi yerine getirmenize rağmen yine de uykuya dalmakta sorun yaşıyorsanız, diğer tedaviler hakkında bilgi almak için doktorunuza danışın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz