Ülser Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Ülser Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 660 kez görüntülendi

Ülser Belirtileri ve Tedavisi

Sindirim sistemini oluşturan, yemek borusu, mide ya da bağırsaklarda oluşan yaralara ülser denir.

Ülser Nedenleri: Ülser hastalığına neden olan, bulaşıcı bir mikroptur. Bu nedenle, altyapı eksikliği olan ve temizliğe önem verilmeyen yoksul semtlerde daha yaygındır.

Ülser oluşumunu tetikleyen ya da kolaylaştıran diğer faktörler ise; stres, alkol ve sigara, travmalar, cerrahi operasyonlar, çay, kahve, kolalı içecekler ve baharatlı yiyecekler olarak sayılabilir.

Ülser Belirtileri: En önemli belirtileri; karnın üst kısmında yanma, geceleri ağrı (yemek yendikten sonra ağrının kaybolması), kusma (kusduktan sonra ağrının kesilmesi), iştahsızlık ve kilo kaybıdır.

Ülser Tedavisi: Ülser Tedavisinde en önemli sorun ağrıdır. Bu nedenle, tedavide ağrının azaltılmasına öncelik verilir. Ağrının önüne geçilmeye çalışılırken bir yandan da ülserli bölgenin tedavisi yapılır.

Meyan kökü, muz, binbirdelik otu ve andız otu gibi şifalı bitkiler de ülser tedavisi için destekleyici olarak kullanılabilir.

Bu yazı ülser nedir, ülser hastalığı, ülser tedavisi, ülser belirtileri, ülser nedenleri, ülser sebepleri, ülser nasıl bulaşır, ülser nasıl geçer, ülsere ne iyi gelir, ülser tedavisi, bitkisel ülser tedavisi, ülser için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

unser nedir, ülser hakkında kısa bilgi, ulser hastaligi nedir, unser hastalığı, ülser hastalığı hakkında kısa bilgi, ulser belirtileri nedenleri ve sebepleri, ünsar hastalıgı, ülser hastalığı hakkında bilgi, unser nası gecer, unser ne demek

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.