Dil İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

Dil İltihabı Nedenleri ve Tedavisi

Dil İltihabı dil üzerinde görülen ve çeşitli sebeplerle ortaya çıkan iltihaplanmadır. Dil İltihabına Tıp dilinde Glossit adı verilir.

Dil İltihabının Nedenleri: Diş eti iltihabı, çürük dişler, sürekli aşırı sıcak ya da soğuk yemek, sigara vb. olabileceği gibi dil kanseri veya dil ülseri de olabilir. Bu nedenle ihmal etmeden doktora başvurmak gerekir.

Yapılacak ilk iş, sigarayı bırakmak, çürük dişleri tedavi ettirmek ve beslenmeyle ilgili kötü alışkanlıkları terk etmek, ağız ve diş temizliğine dikkat etmektir.

Bitkisel Dil İltihabı Tedavisi: Ada çayı, Meyan kökü ve Ahududu çayları içilebilir. Bu çaylarla gargara yapmak da faydalıdır.

Bu yazı dil iltihabı tedavisi, dil iltihabı belirtileri, dil iltihabına ne iyi gelir, dil iltihabı nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

dil iltihabı tedavisi, dil iltihabına ne iyi gelir, dil iltihabı nasıl geçer, dil iltihabi, dil iltihabı belirtileri, küçük dil iltihabı tedavisi, dil iltihaplanması, dilde iltihaplanma, küçük dil iltihabı, dil iltihaplanması belirtileri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz