Tüm Vücudunuzu İyileştiren 16 Süper Gıda!

Tüm Vücudunuzu İyileştiren 16 Süper Gıda!

Doğa, vücudumuzu iyileştirmeye, iyileştirmeye, beslemeye ve beslemeye yardımcı olan sayısız besin sağladı.

Baş ağrısı, gaz ve mide rahatsızlıklarından kalp yanıklarına, anksiyete ve hipertansiyona kadar, Tabiat Ana’nın her şey için bir tedavisi vardır.

İşte, inanılmaz derecede iyileştirici özelliklere sahip 16 gıdaya bir göz atın:

1. Portakal suyu

Tedavi: yorgunluk

Uzun, soğutulmuş bir bardak portakal suyu, yorgunluğu ve yorgunluğu önlemek ve vücudunuzu büyük miktarda sitrik enerji ile canlandırmak için en etkili çözümdür. 4 onsluk bir bardak portakal suyu tüm vücudunuzu doldurmak ve ruh halinizi yükseltmek için yeterli fruktozla doludur.

C vitamini, vücudun serbest radikallerin saldırısına uğradığında ortaya çıkan oksidatif strese karşı savaşan güçlü bir besin olduğu iddiasını doğrulamak için geniş araştırmalar yapılmaktadır. C vitamini ayrıca vücuda enerji verir ve demir akışını harekete geçiren enerji veren oksijene yardımcı olan demirin metabolize edilmesinde önemli bir rol oynar.

2. Fesleğen

Tedavi: Karın sorunları

Fesleğenin, mide rahatsızlıkları ve sorunları için son derece etkili bir doğal ilaç olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Araştırmalar, fesleğenin, karın ve bağırsakları bulantı, ishal, karın ağrıları ve kramplara karşı güçlendiren bir besin maddesi olan öjenol bakımından zengin olduğunu ortaya koymaktadır. Temel olarak, öjenol, Listeria ve Salmonella gibi zararlı bakterilere karşı savaşır ve sindirim sistemini tüm bakteriyel saldırılara karşı korur.

Dahası, öjenol ayrıca krampları gidermesini ve önlenmesini sağlayan güçlü bir antispazmodik profile sahiptir. Ve en iyi kısmı, fesleğen her yemeğe etli bir lezzet katar, her yemeğe makarnaya, pizzaya, soslara ekleyebilir veya salataların üstüne veya güveç yemeklerinde garnitür olarak kıyılmış taze fesleğen bile servis edebilirsiniz.

3. Lahana

İçin tedavi: ülserler

Araştırmalar, lahananın, peptik ve gastrik ülserlerin bağırsaklara yol açmasından sorumlu güçlü bir bakteri olan plober H. pylori’nin yayılmasının önlenmesinde oldukça etkili olan, sülforaphane olarak bilinen güçlü bir besin maddesi içerdiğini ortaya koymaktadır. Ayrıca mide tümörlerinin büyümesini önler.

İhtiyacınız olan tek şey, günlük C Vitamini alımının yaklaşık% 75’ini elde etmek için bir bardak lahana, 3 g lif, kalori miktarı ise 34’tür.

4. Patates

Tedavi: baş ağrısı

Çoğu insan, patateslerin baş ağrıları için gerçekten etkili bir tedavi olduğu gerçeğinin farkında değildir. Orta büyüklükte bir patates, beyindeki serotonin seviyelerini artırarak baş ağrısına neden olan gerilimi azaltan 37g karbonhidrat içerir. Ayrıca vücudu 2 g proteinle zenginleştiriyorlar, ancak bir kişinin yediği miktar konusunda dikkatli olmak için yağla doludurlar.

5. Sarımsak

Tedavi: Mantar enfeksiyonu

Hiçbir şey maya enfeksiyonunu sarımsak kadar hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edemez. Sarımsak, bir mantar enfeksiyonu sırasında yaşanan ağrı, kaşıntı ve vajinal akıntı gibi semptomlara neden olan virüs olan Candida albicans mantarının büyümesini önleyen esansiyel yağlar bakımından zengindir. Sarımsak, güveç yemeklerinde, salatalarda, makarnalarda, çorbalarda, soslarda, soslarda ve çok daha fazlasında tadını çıkarabileceğiniz lezzetli bir tada sahiptir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, portakal, karanfil ve kekiklerin de güçlü mantar öldürücü özelliklere sahip bazı temel kullanımları içerdiğini ortaya koymaktadır, bu nedenle sarımsak sevmiyorsanız, maya enfeksiyonunun belirtilerini hafifletmek için bu yiyecekleri kullanabilirsiniz.

6. Armut

Tedavi: Yüksek kolesterol

Armutlar, yüksek kolesterol seviyelerini düzenlemek ve düşürmek için mükemmeldir ve kalori miktarını yükseltmeden açlığınızı doyuran en lezzetli atıştırmalıkları yaparlar. Araştırmalar, orta büyüklükteki bir armutun, kötü kolesterol seviyelerini temizlemede güçlü bir rol oynayan temel bir besin olan pektin formunda yaklaşık 5 g diyet lifi içerdiğini ortaya koymaktadır.

Armut, kalp sağlığını önlemenin yanı sıra kalp hastalıklarının önlenmesinde son derece etkilidir.

7. Kuru üzüm

Tedavi: Yüksek tansiyon

Hipertansiyon hastaları, kuru üzüm üzerinde atıştırma alışkanlığı yapmalıdır, çünkü kan basıncı seviyelerini düzenleme ve düşürmede oldukça etkilidirler. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, kıtır kıtır ve iştah açıcı bir atıştırma için yeterli olan altmış kuru üzümün vücudunuzu 212 mg ile zenginleştirdiğini ortaya koydu. Potasyum ve 1 g lif.

Ayrıca, meyve suları, kuru üzümler ve şarap gibi üzümlerden mahrum bırakılan bileşenlerin, vücudun kardiyovasküler sağlığını arttırmanın yanı sıra, kan basıncı seviyelerini düşüren polifenoller içerdiği iddiasını doğrulayan geniş bir araştırma vardır.

8. İncir

İçin tedavi: Hemoroid

İncirler manganez ve potasyumla doludur ve hemoroidler için en iyi doğal tedavidir. Araştırmalar, bir avuç incirin vücudunuza 3g verebileceğini gösteriyor. Elyaf ve günlük manganez alımımızın% 10’u ve günlük potasyum alımımızın% 5’i. Temel olarak, kuru incir dışkıyı yumuşatmaya yardımcı olur, bu da onları düzenli yapar ve hemoroid oluşumunu veya yeniden oluşmasını önler.

9. Zencefil

Tedavi için: mide bulantısı

Mide bulantısından daha kötü bir şey yoktur, ancak hey, kendinize sıcak bir fincan zencefil çayı koyabilirseniz, korkunç belirtilere maruz kalmanız gerekmez. Araştırmalar, zencefilin mide bulantısı semptomlarını, hamilelik veya hareket rahatsızlığı nedeniyle meydana gelip gelmediğini ortadan kaldırdığını ortaya koymaktadır. Gerçekten basit, 1 çay kaşığı tüketebilirsiniz. su veya çay ile kıyılmış zencefil, ¼ çay kaşığı ekleyin. Çorbanıza veya öğününüze toz zencefil veya bir tutam ballı bir fincan sıcak çay yapabilirsiniz.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, zencefilin mide bulantısı için reçete edilen ve uyuşukluk ve ağız kuruluğu gibi yan etkilere neden olan çoğu OTC ilacı ile karşılaştırıldığında çok daha güvenli olduğunu ortaya koydu. Öte yandan, zencefil herhangi bir belirti olmadan mide bulantısını yatıştırır, ancak araştırmacılar bu kabartmadan sorumlu olan zencefil içerisinde bulunan tam bileşik veya yağ konusunda belirsizdir.

10. Kayısılar

Cure: Böbrek taşlarının önlenmesi

Kayısılar, sodyum, potasyum ve lif yığınları içerdiğinden böbrek taşlarının önlenmesinde veya iyileştirilmesinde oldukça etkili olarak kabul edilir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, sekiz kuru kayısı yarısının, vücudu 325mg potasyum, 3mg sodyum ve 3g fiber ile zenginleştirdiğini ortaya koymaktadır. Tüm bu besinler, idrarda biriken mineralleri önlediği ve kalsiyum oksalat taşları olarak bilinen en yaygın böbrek taşı türlerini oluşturdukları için böbrek taşlarının tedavisinde oldukça önemlidir.

11. Muz

Tedavi: Stres veya anksiyete

Muzlar en iyi doğal stres avcılarıdır ve iki ya da üç muzu yiyorlarsa, gerçekten kaygı ve stresi öldürmenin ve kendinizi pozitif enerji ile doldurmanın en kolay yoludur. Araştırmalar orta büyüklükte bir muzun yaklaşık 14 g içerdiğini ortaya koymaktadır. iyi şekerler ve yaklaşık 105 kalori, bu yüzden sadece açlığınızı doyurmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuza hafif bir kan şekeri artışı sağlar.

Ayrıca, tek bir muz günlük B6 vitamini alımınızın yaklaşık% 30’unu içerir ve bu, mutluluk vericisi, serotonin ve aklın içinde kaybolabilecek anksiyetenin yumuşatılmasından sorumlu olduğu için beyin için son derece sağlıklıdır. Yani, bir dahaki sefere kafanda barış istiyorsan, sadece bir muz al, olur mu?

12. Papatya çayı

İçin tedavi: mide ekşimesi

Bir mide ekşimesini yatıştırmak için en basit, en kolay ve en hızlı doğal ilacı arıyorsanız, size papatya çayı en iyi seçiminiz olduğunu söylememe izin verin. Doktorlar genellikle papatya çayı, gaz, sindirim iltihabı veya abdominal spazm semptomlarını hafifletmek için tavsiye ederler.

Çok basit, sadece 10 ons su kaynatın ve 2 çay kaşığı ekleyin. çay formunda yoksa papatya çayı veya bitki. Tencereyi kapattığınızdan emin olun, böylece esansiyel yağlar sudan buharlaşmaz ve bir kaba dökmeden önce en az 20 dakika boyunca demlenmesini sağlayın. Sıcakken iç ve en etkili rahatlama için günde en az üç bardak içmeyi unutma.

13. Yoğurt

Tedavi: Kabızlık veya gaz

Yoğurt, gaz veya kabızlık gibi mide rahatsızlıklarını tedavi etmek için olağanüstü bir doğal ilaçtır. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, yarım bardak yoğurtun, yiyeceğin gastrointestinal yollardan sorunsuz ve hızlı bir şekilde geçmesine olanak sağlayan bağırsak sağlıklı bakteri ile dolu olduğu ortaya çıkmıştır.

Yoğurt sadece gaz ve kabızlık semptomlarını ortadan kaldırmaz, aynı zamanda sindirim sürecini de geliştirir ve gaza neden olan büyük oranda sorumlu gıdalar olan laktoz ürünlerini ve fasulyelerini sindirmede sindirim organlarına yardımcı olur.

14. karabuğday bal

Tedavi: öksürük

Karabuğday balı öksürükleri gidermek için çok eski ve popüler bir doğal ilaçtır ve son zamanlarda yapılan bir çalışmada 2 çay kaşığı olduğu ortaya çıkmıştır. koyu koyu kahverengi bal, öksürük tedavisinde OTC ilaçlarına göre daha etkilidir. Hem çocuklar hem de yetişkinler arasında öksürük şiddetini önlemek, tedavi etmek ve azaltmak için kullanılabilir.

Bal, antioksidanlar bakımından zengindir ve ayrıca öksürüğe neden olan iltihaplı boğaz dokularını iyileştirmesini sağlayan güçlü bir antimikrobiyal profile sahiptir.

15. ton balığı

Cure: Kötü bir ruh hali

Araştırmalar, orkinosun kötü bir günü gerçekten iyi bir güne dönüştürebilecek harika bir ruh hali geliştiricisi olduğu inancını doğrular. Bir araştırma, 3 ons beyaz ton balığı içeren bir yemeğin, temel olarak kaygı, korku veya kötü bir ruh hali veren diğer hüzün duygularını uzaklaştırmakta yardımcı olan yaklaşık 800mg omega-3 yağ asitleri içerdiğini ortaya koydu.

Psikologlar, yağlı balıklarda bulunan omega-3’lerin, depresyonun doğal olarak iyileştirilmesi ve ruh halinin yükseltilmesi için en iyi çözümlerden biri olduğunu belirtmişlerdir. Kendinizi küçük bir orkinoslu simit veya sandviçle de düzeltebilir veya vücudunuzu 37 gr karbonhidrat ve omega-3 yığınlarıyla zenginleştirmek ve beyninizdeki ruh halini yükselten serotonini gerçekten artırmak için bütün bir orkinos yemeği oluşturabilirsiniz.

16. Hindi

Tedavi: Uykusuz geceler

Hindi uykusuzluk veya uykusuzluğa karşı en etkili doğal çözümlerden biridir. Araştırmalar, 3 ons hindi, vücuda ihtiyaç duyulan temel bir amino asit miktarını, melatonin ve serotonin adı verilen uyku düzenleyici hormonların üretiminde vücuda yardımcı olan triptofanı içerdiğini ortaya koymaktadır.

Triptofan eksikliği olan bireylerde uykusuzluk ve uyku yoksunluğunun etkilerini inceleyen birçok tıbbi çalışma bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.