Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

Trombosit düşüklüğü hakkında bitkisel tedavi yöntemleri ve çözüm önerilerini vermeden önce isterseniz ilk olarak trombositin ne olduğunu ve trombositin düşük olmasının nedenleri ile trombosit düşüklüğünün nelere yol açtığını kısaca vurgulayalım

Trombosit Nedir: Trombosit; kanama sırasında kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücre parçalarıdır. Trombosit oranının düşük olması kanamaya yatkınlaştırırken, yüksek seviyelerdeki trombosit oranı da damarlarda ki kanın pıhtılaşmasını hızlandırmaktadır.

Trombositin Düşük Olmasının Sonuçları: Sağlıklı ve yetişkin bir insanda 150000 ile 400000 arasında trombosit hücresi bulunur. Bu rakamın düşük olması durumunda kanama kolaylaşır. Oysa ki trombosit seviyesi yeterli olsaydı kanama olduğunda birbirlerine yapışarak kanamayı durdurmayı başarırlardı. Şimdi gelelim trombosit düşüklüğü yaşayanlara bitkisel çözümler ve tedavi yöntemleri sunmaya.

Trombosit Düşüklüğüne Bitkisel Tedavi: Trombosit düşüklüğü için önerimiz yeşil mercimektir. Haftda en az üç-dört kez çok az sıvı yağ ve az su kullanarak yapılmış yeşil mercimek tüketiniz. Bir aylık mercimek çorbası , trombozitlerin normal seviyelerine gelmesinde mükemmel bir takviye oluşturacaktır. Yeşil mercimek çorbasına ek olarak uygulanacak 10 günlük lavanta kürü trombozit sayısını dahada hızlı bir şekilde yükseltecektir.

Lavanta kürünün uygulanışı; Yaklaşık bir su bardağı (125 ml) suyu önce cezvede kaynatınız. Su kaynamaya başladıktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı lavanta ilave ediniz ve toplam sekiz dakika kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz. Sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve ılımaya bırakınız. Ilıyınca süzüp, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra yudum yudum içiniz. En uygun zaman yatağa gitmeden yarım saat önce hazırlayıp içmektir.

Trombosit Düşüklüğüne iyi Gelen Yiyecekler: Başlıcaları kabak, ıspanak, pancar ve c vitamini içeren yiyeceklerdir.

– K vitamini vücutta hücre büyümesini ve trombosit sayısının optimum seviyelerde tutulması için gereklidir. Yumurta, karaciğer ve lahana tüketilmesi yeterli K vitamini alınması için önemlidir.

– A vitamini, sağlıklı trombosit üretimi için esastır. A vitamini yönünden zengin gıdalar; havuç, kabak, lahana ve tatlı patatestir.

– Vitamin B9 yani folat eksikliği meydana gelmesi ciddi oranda trombosit azalmasına neden olabilir. Kuşkonmaz, portakal suyu, ıspanak ve güçlendirilmiş tahıllar zengin folat içermektedir.

Trombosit Düşüklüğüne iyi Gelen Bitkiler: Bunun için iki favori bitkimiz var; nar ve buğday çimi.

– Düzenli tüketildiği taktirde trombosit miktarının azalması ile mücadele eder. Narı doğrudan veya meyve suyu formunda tüketebilirsiniz.

Not: 12 yaş altı çocuklarda trombosit düşüklüğü için önerimiz tek başına yeşil mercimek çorbasıdır.

Bu yazı trombosit düşüklüğü bitkisel tedavisi trombosit düşüklüğüne ne iyi gelir antep fıstığı hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm iyi gelen bitkiler yiyecekler meyveler besinler nelerdir trombosit düşüklüğü nasıl tedavi edilir anlaşılır yükseltilir belli olur için ne yemeli ne yapılmalı ilaç hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

trombosit düşüklüğüne ne iyi gelir, trombosit düşüklüğü bitkisel tedavisi, kara ciyeri iyi gelen şeyler, plt düşüklüğüne ne iyi gelir, trombosit düşüklüğüne iyi gelen besinler, trombosit düşüklügü, plt nasıl yükselir bitkisel, trombosit düşüklüğüne iyi gelen bitkiler, TRANBOSIT YUKSELMESI NE NE IYI GELIR, plt düşüklüğü nasıl yükseltilir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz