Kolesterolü Düşüren Yiyecekler

Kolesterolü Düşüren Yiyecekler

Kolesterol rahatsızlığınız varsa ilaç kullanımından önce başvurabileceğiniz bitkisel yöntemler sizi hem ilaç bağımlılığından kurtaracak, hem de bu bitkisellerin diğer faydalarından yararlanmanızı sağlayacak. İşte kolesterol düşüren bitkiler:

Elma: İçeriğindeki zengin protein, lif, pektin ve C vitamini ile kolesterolün düşürülmesinde etkili bir rol oynayan elma, kalp ve damar rahatsızlıklarının giderilmesinde de yardımcı etki gösteriyor.

Havuç: Öd asidinin oluşmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan havuç, dolaylı yollardan olsa da kolesterolün düşürülmesinde büyük bir etki gösteriyor.

Mısır: İçeriğinde bulunan fosfor, lesitin, kalsiyum, E vitamini ve selenyum ile kolesterolü düşüren mısır, kemik gelişimini de destekliyor.

Badem: Kandaki kolesterol oranının düşürülmesinde ve kalp sağlının korunmasında etkili olan bademi günde bir avuç kadar tüketmeniz yeterli.

Sarımsak: Gün içerisinde tüketeceğiniz yemeklerin içine üç diş kadar sarımsak katmanız, zararlı kolesterolün düşürülmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Süt: Kalsiyum zengini içeriği ile bilnen süt, kandaki zararlı kolesterölü azaltır.

Çay: Kandaki yağın eritilmesinde ve kalp kaslarının güçlendirilmesinde etkili olan çay, sık sık içildiği takdirde zararlı kolesterölün oluşumunu da engelliyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz