Topaz Taşının Özellikleri ve Renkleri

Topaz Taşının Özellikleri ve Renkleri

Kimi taşlar vardır mücevhere benzer yönü sayesinde insanı kendisine aşık eder. İşte bu tarz bir taş olan topaz taşının özellikleri ve faydalarını şimdi hep beraber okuyarak topaz taşı hakkında bilgi sahibi olacağız.

Topaz Taşının Özellikleri: Bu taş mücevhere yakın bir yapıya sahiptir. En büyük üreticisi Brezilyadır. Katışıksız topaz renksiz olabilmektedir ve pırlanta kesim yoluyla tıraşlandığı zaman çok kolay bir şekilde elmasla karıştırılabilir.

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Başak, İkizler, Oğlak, Yay, Yengeç

Rengi : En çok şeffaf buna bağlı olarak Beyaz, gri, yeşil, mavi, pembe, kırmızı, sarı.

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Rusya, Çin, Almanya, Brezilya, Japonya, Sri Lanka, Amerika, Nijerya, Pakistan ve Burma

Topaz Taşının Faydaları
– Altın renginde olan bolluk ve bereket taşı olarak bilinir ve enerji verici özelliği bulunur.

– Mavi renklisi boğaz çakralarını hareketlendirir, hayal gücünü oldukça geliştirici unsuru bulunur. Vücudumuzdaki atılamayan toksinleri dışarıya çıkartmada büyük yardımcıdır. Sinir sistemini onarıcı ve duyguları dengelediği bilinir.

– Turuncu rengi cesaret verici ve neşelendirici duyguları güçlendirmeye yardımcıdır.

– Şeffaf rengi ruhsal gelişmede yardımcıdır ve bilinmeyenlere karşı cesaret vericidir.

Bolluk ve bereketi arttırıcı özelliği bulunur, Göz hastalıklarının iyileşmesinde güçlü yanları bulunur, Korkuyu yenmeye iyi gelir ve Ahlaksızlıktan koruyabilir, Aşıkların arasında geçen sıkıntıları gidermek için yardımcıdır ve soğukluğu gidericidir, Kan dolaşım bozukluğunu giderir, Zihni fazlalıklardan arındırır ve kişinin gün sonunda rahat bir uyku uyumasına yardımcı olur.

Bu yazı topaz taşının faydaları fiyatı renkleri rengi ingilizcesi faydası nedir nereden alınır nerede bulunur ne renk olur ne işe yarar neye iyi gelir ne renktir ne kadar nerden çıkar satılır nasıl anlaşılır temizlenir kullanılır nasıldır kolye tesbih yüzük bileklik fiyatları değeri satın al hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

topaz taşı, topaz tasinin ozellikleri, topaz taşı özellikleri, sarı topaz taşı faydaları, topaz nasıl anlaşılır, facebook altın topaz taşı, topaz taşı ne işe yarar, topaz turuncu sarı taşı fiyatı, dogum kayit ornegi nerden alinir, topa taşı gerçekliği nasıl anlaşılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz