Ter Kokusu Nasıl Geçer

Ter Kokusu Nasıl Geçer

Yaz mevsimi yavaş yavaş gelmeye ve güneş etkisini göstermeye başladı. Bu sıcak yaz günlerinde bir çok insanın en büyük dertlerinden birisi de ter kokusu.

Bazı insanlar kendileri terlediği için, bazıları ise etrafında terleyen insanlardan dolayı oldukça rahatsız. Gerçekten de toplum içerisinde kapalı bir ortama girildiği zaman ya da toplu taşıma araçlarında başkalarından kaynaklanan ter kokusu beni de oldukça rahatsız eder.

Terlemek insanın doğasında olan bir vücut aktivitesi olsa da ter kokusunu engellemek ve kesin çözüm bulmak oldukça basit. Ben bu yazımızda sizlere ter kokusuna iyi gelen şeyleri ve ter kokusuna iyi gelen bitkiler ile bitkisel kürleri ayrı ayrı anlatmak istiyorum.

Ter Kokusuna Ne iyi Gelir: Kolayca alacağınız bir kaç önlem sayesinde terlemenin önüne geçmeniz oldukça basit.

– Düzenli olarak her gün duş almaya çalışın. Bu sayede cildinizdeki terlemeye neden olan bakterilerin sayısı azalacaktır.

– Koltuk altınız ve genital bölgenizde bulunan kılları düzenli olarak traş etmeniz terlemeyi azaltacaktır.

– Mümkün olduğunca doğal kumaşlardan yapılan giysileri tercih etmeye çalışın. Keten, yün, ipek giysiler cildinizin hava almasını sağlar.

– Egzersiz yaparken terlemeyi deriden uzaklaştıran yüksek teknoloji spor ürünleri giymeye çalışın.

– Eğer mümkünse her gün mutlaka iç çamaşırınızı yenileyin.

– Deodorant, deorolon, pudra, sprey, parfüm gibi  kozmetik bakım ürünleri kullanmaya çalışın.

– Unutmayın ki yiyecekler de ter kokusuna neden olabilir. Soğan, sarımsak, pastırma, çemen, bazı yeşil bitkiler gibi besinler koku yapar. Bunları mümkünse az oranda tüketin.

Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler: Şimdi de terleyenler için tavsiye edebileceğimiz şifalı bitkilere ve bitkisel kürlere bir göz atalım.

– Ada çayı kaynatıldıktan sonra içerisine hafif bal katılır ve her gün 3 bardak içilir.

– Bir litre kaynar suyun içerisine küçük parçalar halinde doğranan iki avuç patlıcan atılır ve demlendikten sonra süzülerek günde üç defa bir çay bardağı içilir.

– Bir çay fincanı sıcak suyun içerisine ince şekilde kıyılmış bir çay kaşığı enginar kökü atılır ve demlenmesi için 5-10 dakika beklenir. Süzüldükten sonra günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

 – Bir çay fincanı sıcak suyun içine, ince ince doğranan bir çay kaşığı nane atılır ve demlenmesi için bir süre beklenir. Her gün 3 çay bardağı içilir.

Bu yazı ter kokusuna iyi gelen bitkiler bitkisel çaylar yağlar kesin çözüm doğal yöntemler en etkili deodorant deorolon nedir ter kokusuna ne iyi gelir kan taşı şap pudra karbonat krem ilaç tuz ter kokusu nasıl önlenir gider geçer giderilir tedavi edilir ter kokusunu için ne yapılmalı hangi doktora gidilir ne yapmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz