Sarılık için Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler

Sarılık için Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler

Yine bir ziyaretçimizin isteği üzerine bu yazıyı kaleme alıyorum. Ziyaretçimiz sarılık hastası olduğunu ve sarılık hastalığının tedavisi için ne gibi bitkileri kullanabiliceğini sormuş.

Bende ufak bir araştırmadan sonra sarılık tedavisinde kullanılan şifalı bitkileri ve bitkisel çözümler arasından en çok fayda sağlayan ve çözüm verenleri seçerek bu yazıyı hazırladım.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülmüş bir çay kaşığı pelin kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek gün içinde yudumlanarak içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış sürüngen mayasıl otu (yerüstü kısımlan) katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek soğuk halde gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ayrık kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir tatlı kaşığı oranında kokulu yapışkan otu katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış enginar kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çey fincanı içilir. Mikroplu sarılıkta çok faydalıdır.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

Bu yazı sarılığa hangi bölüm bakar, sarılığa iyi gelen besinler iyi gelen yemekler yiyecekler, sarılığa neler iyi gelir iyi gelen besinler, sarılık nasıl tedavi edilir geçer önlenir bitkisel tedavisi çözüm konusunda yazılmıştır.

bebek sariligina ne iyi gelir, sarılığa iyi gelen yiyecekler, sarılık tedavisine hangi bitkiler iyi gelir, sarılığa ne iyi gelir, sarılığa iyi gelen besinler, hangi bitki cay yenidogan sariligina iyi gelir, sarılığa hangi yiyecekler iyi gelir, sarılık otu, sarılığa hangi bölüm bakar, sarılık için bitkisel çözümler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz