Bitkisel Varis Tedavisi

  • ALTERNATİFTIP
  • Bitkisel Varis Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 775 kez görüntülendi

Bitkisel Varis Tedavisi

Kadınların güzellik konusunda takıntılarına sözümüz yok. İşte çoğu bayanın en büyük güzellik kusuru olarak gördüğü varis rahatsızlığı için herkesin kolayca uygulayabileceği bitkisel çözümler

Varis, toplar damarların deforme olması sonucunda kan dolaşımının bozulması ile toplar damarların şişmesi şeklinde oluşan bir hastalıktır. Peki varise ne iyi gelir? Varis için doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Ahmet Maranki tamamen doğal ve bitkisel yollarla varis tedavisi yöntemlerini anlattı.

Varislerin doğal ve bitkisel tedavisinde kullanılan yöntemler şu şekildedir.

– Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı şekilde veya hepsi birlikte çay gibi demlenerek her gün 3 su bardak içilebilir.

– 1 bardak sıcak suyun içerisine 4 gram kadar rezene atılarak 10 dakika bekletilir ve her gün 2 bardak içilebilir.

– Çoban çantası otunun taze bitkisi doğranarak bir kaba konur üzerine keskin sirke ilave edildikten sonra 10 gün güneşte bekletilir. 10 gün sonra hazırlanan karışım ile varisli bölgelere masaj yapılır.

– Bir kova sıcak suyun içine yarım fincan kadar ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat atılarak karıştırılır. Haftada 3 kere 15 dakika süreyle bacaklar dize kadar bu suya sokulur.

– 1 litre beyaz ispirtoya 4 tane kafirun karıştırın. Elde edilen karışımı yatmadan varisli bölgelere sürüp streç filmle sarın. Sabah uyanana kadar çıkarmayın.

Bu yöntemlerin ayrı ayrı denemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı anda 2 farklı yöntemi denemek avantaj sağlamaz. Varislerin gözle görülür şekilde azalacağından emin olabilirsiniz.

Varislere Ne iyi Gelir: Varis tedavisinde sadece doğal çözümler yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda size önereceğim tavsiyeler ile varisten korunabilirsiniz.

– Varis hastalarının ayakta veya oturarak uzun süre kalmamaları, arada bir 5-10 adımla da olsa yürümeleri veya parmak ucuna kalkarak baldır hareketleri yapmaları gerekiyor. Bu hastalar spor yapmalılar ve haftada üç kez, 30-45 dakika yürümeli.
– Banyoda sıcak suyla yakındıktan sonra bacaklarına nispeten soğuk suyla masaj yapmalılar. Saunanın bir zararı yok. Ancak 8-10 dakikalık seanslar sonrasında vücuda ve özellikle de bacaklara yine mutlaka soğuk suyla masaj yapılması gerekiyor.

– Güneşin ve denizin hiçbir zararı yok. Güneşlenip çok fazla ısınmadan sık sık denize girmek bacakları rahatlatır.
– Lifli gıdalarla beslenmeliler. Kafeini mümkün olduğu kadar kullanmamalılar.

– Özellikle E vitamininden zengin gıdalar toplardamarları kuvvetlendiriyor.
– Varisli hasta gebe kaldığında varisleriyle ilgili bir doktora danışmalı ve mutlaka gebeliği boyunca varis çorabı giymeli. Egzersiz yapmalı, normalin üstünde kilo alınmamalı.

Bu yazı varise iyi gelen kremler yiyecekler sabun meyveler yağ bitkisel doğal kesin çözüm çare kür varise ne iyi gelir sülük son ibrahim saraçoğlu varislere iyi gelen şeyler çaylar yağlar krem ilaçlar hareketler kaplıcalar doğal çözüm ozon tedavisi hangi doktor bölüm bakıyor bakan masaj için lahana kürü zeytin yağı elma sirkesi ne yapılmalı at kestanesi şifalı bitkiler nasıl geçer yok edilir önlenir alınır kaybolur kapatılır hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

varise ne iyi gelir, varis nasıl geçer şifalı bitkiler, varislere ne iyi gelir, varise iyi gelen bitkiler, varise bitkisel kesin çözüm, varise iyi gelen şifalı bitkiler, doğal varis tedavisi, dogal yollarla varis tedavisi, bitkisel varis tedavisi, varıs ıcın sıfalı bıtkıler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.