Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler

  • CİNSEL SAĞLIK
  • Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler için yorumlar kapalı
  • 2.388 kez görüntülendi

Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler

Sağlıklı Cinsellik

Mutlu bir yaşamın yolu sağlıklı bir cinsellikten geçmektedir. Cinsellik ile ilgili problem yaşayan kişiler için sağlıklı bir cinsellik olmalıdır. Sizlere sağlıklı cinsellik hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde cinsel yaşamanızda daha deneyimli olacaksınız. İşte sağlıklı cinsellik hakkında ipuçları;

İlk Cinsellikte Rahat Olun

Cinsellikte ilk birliktelik çok önemli rol oynamaktadır. Özellikle kadınlarda ilk kez yapılacak cinsellik sırasında kişinin hazır olması ve ilişkide doğru beklentilere girmenin önemini bilmesi gerekmektedir. Partneriniz sizin ilk birlikteliğiniz olduğunu biliyorsa hemen cinselliği hedeflememesi gerekmektedir. Bunun yerine sizi rahatlaması gerekmektedir. Bunu da güzel sözlerle veya masaj yaparak bu yöntemlerle sizi rahatlatabilir.

Yatak Odanız Sizin İçin Önemli

Yatak odası çiftler için cinsellikte önemli bir yere sahiptir. Partneriniz ve sizin için tek özel yerinizi hiçbir şey ile paylaşmayın. Uyuduğunuz zaman çocuğunuz veya evcil hayvanlarınız ile birlikte uyumayınız.  Ayrıca yatak odasında bilgisayar, cep telefonu veya televizyon gibi aletlerden uzak durun. Odanızı keyifli bir hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi halde endişe ve gerginlik halinde isteksizlik veya erken boşalma gibi cinsel sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Huzur Cinselliğin İlacı

İyi ve sağlıklı bir cinsellik için hem bedeniniz hem de ruhunuza özen göstermeniz gerekmektedir. Dinlenme, iş veya eğlence arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekmektedir. İlişkilerinizde küçük veya özel süprizler partneriniz ile olan cinselliği artıracaktır. Bu sayede huzurlu ve tatmin edici bir cinsel hayatınız olacaktır.

Cinsellik Aralarını Uzun Tutmayın

Çiftlerde cinsellik periyotları ilişkide önemli bir unsurdur. Araştırmalara göre uzun aralıklarla yapılan cinselliklerde testosteronun düştüğü açıklanmıştır. Bu nedenle cinsel ilişkilerin aralıkları uzun tutulmamalı. Bu sayede çiftlerin birbirine karşı duyguları azalmadan devam edecektir.

Cinsel İlişkide Fikirleriniz Önemli

İyi bir cinsellik için saygı, sevgi ve birbirine karşı anlayış kaliteli bir cinselliğin önemli unsurlarındandır. Bu nedenle partnerinize düşüncelerinizi ve duygularınızı açık bir şekilde ifade etmeniz gerekmektedir. Bu sayede cinsel ilişki sırasında sizin tercih ettiğiniz veya hoşlandığınız bir ilişki sizi tatmin edecektir. Sizde partnerinizin düşünce ve isteklerini öğrenerek karşılıklı mutlu edici bir cinsellik fırsatı sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler hakkında bilgiler verdik umarız faydalı olmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.