Periferik Nöropati Tedavileri

  • HASTALIKLAR
  • Periferik Nöropati Tedavileri için yorumlar kapalı
  • 2.670 kez görüntülendi

Periferik Nöropati Tedavileri

Periferik Nöropati Tedavileri

Nöropati sinirlerimizi etkileyen bir hastalıktır. Periferik nöropati , bilgiyi beyin ve omurilikten (merkezi sinir sistemi) vücudun her bir yerine ileten periferik sinir sisteminde hasarın olduğu bir durumdur. Ekstremitelerde rahatsızlık genellikle mağdurların fark ettiği ilk işarettir. Özellikle ayaklar.

Çoğu semptom, yakalanmış tanıda birlikte gruplandırılmıştır. İdiyopatik periferik nöropati (belirsizliğe neden olur) veya diyabetik periferik nevropati (diyabetle ilişkili) veya poli nöropati (birden fazla yer) olsun hepsinin ortak bir nedeni vardır. Nihai olarak, bir ya da daha fazla olası nedenden ötürü oksijen (anoksi) ve besleyicilerden yoksun bırakılmıştır. Kendini koruma yöntemi olarak, sinirler küçülmeye başlar ve atrofiye başlar ve esasen “uykuya dalmaya” başlarlar. Şiddetli ve / veya uzun süreli vakalarda, “miyelin kılıf” adı verilen ince yalıtım kaplaması, gerekli mineral ve besin maddelerinin tükenmesine neden olabilir ve bu da geri döndürülemez hasara neden olabilir. Bu ağır vakalar iyileşmek için en zor olanlardan.

Günümüzde kurulan tıbb topluluğu nöropatilerin tedavisini tanımıyor ve basitçe “rahatsızlığı maskelemek” için çok etkili olmayan bir politika izlemiş durumda. Bu yavaş yavaş değişmeye başlıyor.

belirtiler

Periferik nöropati hastaları, özellikle ayak ve ellerde orta şiddette şiddetli ağrı ve / veya uyuşma ve / veya karıncalanma hissi bildirir. Durum kötüleşirken, çok keskin atış ağrıları yaygınlaşabilir. Bu acı verici durumdaki insanlar sıklıkla rahatsızlık nedeniyle uykusuzluk şikayetinde bulunurlar. Hareketlilik ve denge de etkilenebilir.

semptomlar hakkında daha fazlası

Nedenler

Azalmış kan akışı, oksijen yoksunluğu ve beslenme yetersizlikleri nöropatide sinir atrofisinin nihai nedenleridir ve sinir hücreleri boyunca ve sinir hücreleri arasında çok zayıf elektrik akımı akışı sağlar. Peki bu koşulların bizde ne gibi sebepleri var ?

nedenler hakkında daha fazla şey

Geleneksel Periferik Nöropati Tedavileri

Mevcut tıp kurulumuz tarafından kullanılan ortak kısa dönem ilaçlar genellikle reçeteli ilaç, enjeksiyon tedavisi, hafif terapi ve fizik tedavi kullanımını içerir. Nöropatinin bazı nedenlerini (örneğin karpal tünel sendromu) tedavi etmek için ameliyat gerekebilir.

Birçok durumda, altta yatan nedeni çabuk tanı ve tedavi, kalıcı sinir hasarı riskini azaltabilir. Örneğin diyabet kontrolü , diyabetik periferik nöropatiyi önemli ölçüde azaltabilir ve aşırı durumlarda böbrek diyalizi sıklıkla kronik böbrek yetmezliğinin bir sonucu olarak gelişen nöropati geliştirir.

ilaç
Enjeksiyon Tedavisi
Işık Terapisi
cerrahlık
Diğer hastalıkların kontrolü
Tedavi yok – devam eden tedaviler
Tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

“Alternatif” Periferik Nöropati Tedavileri

Bu alanda çok ilerleme kaydedilmektedir. Çoğu alternatif yaklaşımda olduğu gibi, fikir işyerindeki nedenleri gidermektir . Azalmış kan akışı, oksijen yoksunluğu, beslenme yetersizlikleri, nöropatide doğrudan nedenseldir ve minik sinir hücreleri ve lifler yoluyla çok zayıf elektrik akımı akışı sağlar. Bu alternatif yaklaşımlar bu konuları doğrudan doğruya ele almaktadır. Çoğu kişiye açık olabilir, ancak fikir basittir … mümkün olduğunca çok nedensel faktörü kaldırın ve mümkün olduğunca yeterli beslenme, oksijen ve uyarıcı sağlayın. Bu elbette zaman alabilir, ancak muhtemelen mağdurun on yıllar boyunca acı çekmesini sağlamıştır. Geri dönüşü görmeye başlaması birkaç ay sürerse, bu mantıklı olur.

Hassas Elektriksel Uyarım
Vitamin Takviyeler
Oksijen ve Ozon Terapisi
Vücut Zehirliliğini Azalt
Diğer hastalıkların kontrolü
Çoğu vakada ispatlanmış semptomların tersi
Tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

Şans eseri, periferik nöropati alanında hasar görmüş sinirleri ve çevre dokuyu uyarmak, iyileştirmek ve hatta yeniden inşa etmek için özel, benzersiz, patentli, elektriksel işaretler kullanan önemli bir ilerleme geliştirildi! Buna “The ReBuilder” deniyor ve yıllardır müşterilerimizin 1000’e yardımcı oldu. Size yardımcı olabilir!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.