Nasır İçin Bitkisel Çözüm

Nasır İçin Bitkisel Çözüm

Nasır derinin travmaya, basınca maruz kalması sonucu oluşan dermatolojik bir hastalıktır. Nasır, derinin kendisini koruma amacı ile kalınlaşması sonucu ortaya çıkar. Nasır en çok basınca maruz kalan bölgeler olan ayaklar ve ellerde görülür.

Bu bölgelerin dışında da nasır görülebilmektedir. Örneğin; keman çalanlarda kemanın sürekli boyuna dayalı olmasından dolayı boyun bölgesinde nasır görülebilir veya namaz kılanlarda sürekli oturmaya bağlı olarak diz bölgesinde görülebilir.

Nasır tedavisi genel olarak özel ilaçlarla yapılmaktadır. Salisilik asit veya değişik asitler içeren flasterler (nasır bandı) ya da solüsyonlar kullanılır. Uzmanlar genelde ilaç tedavisini tavsiye etmektedir. Ancak nasırlı bölge çok ağrılı ise cerrahi tedavi yöntemi de uygulanmaktadır.

Nasır tedavisinde en önemli etken nasırın nedenini ortadan kaldırmaktır. Daha çok dar ayakkabı giyilmesi ile ayakkabının vurması sonucu, yüksek topuklu ayakkabı giyilmesi ile ayağın basınca maruz kalması sonucu ya da kemik yapısından kaynaklanan (çıkıntılı kemiklerin deriye basınç uygulaması) nedenlerden dolayı nasır oluşumu görülebilmektedir. Bunların dışında tarımlar uğraşanlarda el bölgesinde, çamaşır yıkama ya da sıkma işi yapanlarda yine el bölgesinde vb. mesleki nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. www.saglikvegebelik.com

Nasır için bitkisel çözüm ve evde tedavi yolları
Daha ziyade el ve ayağın sürekli olarak sürtünmelere uğrayan noktalarında üst derinin kalınlaşması ve sertleşmesi ile meydana gelen ve basılınca ağrı veren sertleşmiş deri tümseğine nasır denir. Nedeni, nasırlaşan bölgeye yapılan basınç ve sürtmedir. Ayakta görülen nasırlara çoğunlukla sıkı ayakkabılar neden olur. Nasırları sökmek maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.

Tedavi için gerekli malzeme : Limon veya kırmızı domates. nasir ilaci elma sirkesi
Hazırlanışı : Nasırların üzerine bir dilim limon veya ortasından kesilmiş bir domates konur. Her gün tekrarlanır.

Bu yazı nasıra ne iyi gelir, nasıra çözüm, nasır nasıl geçer, nasır nasıl yok edilir, bitkisel nasır tedavisi, bitkisel nasır ilacı, nasır için krem, nasır için doğal kesin bitkisel çözüm, nasırın tedavisi, evde nasır tedavisi ilaç konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

nasıra ne iyi gelir, nasır nasıl yok olur, nasır nasıl yok edilir, nasır tedavisi evde, evde nasır tedavisi, nasır ağrısı nasıl geçer, nasıra çözüm, nasır nasıl tedavi edilir evde, nasıra kesin çözüm, nasır nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz