Bitkisel Şeker Hastalığı Tedavisi

  • ALTERNATİFTIP
  • Bitkisel Şeker Hastalığı Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 2.162 kez görüntülendi

Bitkisel Şeker Hastalığı Tedavisi

Şeker hastalarının en büyük problemi mevcut olan kan şekerini düşürmek veya dengede tutmak. Şeker hastaları bu sebepten dolayı yediklerine içtiklerine muazzam dikkat etmek zorundadır.

Bizde bu konumuzda ilk önce şeker hastalığına iyi gelen bitkisel bir kürden bahsetmek istiyoruz. Daha sonra ise şeker hastalığına iyi gelen yiyecekleri, bitkileri, sebzeleri, meyveleri ve içecekleri anlatacağım.

İbrahim Saraçoğlu şeker hastalarına kan şekerini düşürmek ve kan şekerini dengelemek için beyaz lahana kürü uygulanmasını öneriyor.

Hazırlanışı: 4 ya da 5 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan kaynamakta olan bir litrelik suyun içerisine atın ve 10 dakika boyunca haşlayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta lahana yapraklarının parçalanmadan haşlanmaya bırakılmasıdır.

Kullanımı: Haşlanma süresi bittikten sonra hazırlanan suyu içerisine herhangi bir tatlandırıcı katmadan içmelisiniz. Ayrıca eğer tadına bakmak isterseniz lahanayı da yiyebilirsiniz. Hazırlanan suyu her sabah ve akşam aç ya da tok karnına bir su bardağı içebilirsiniz. Beyaz lahana kürü her gün taze olarak hazırlanır. Lütfen dünden kalan suyu tüketmeyin.

Not: Seralarda yetişen kültür lahanası bu kür için uygun değildir. Doğal olarak yetiştirilen iri,yeşil yapraklı,sarımsı renkli beyaz lahana kullanılmalıdır.

Şekere İyi Gelen Yiyecekler: Tam buğday ekmeği, Bazı sağlık uzmanları kepek ekmeğini tavsiye ediyorlar ama bunun yerine tam buğdaylı ekmekler öneriyoruz, Tam tahıllı ürünler ve çok az şeker içeren tahıllı yiyecekler, Tam tahıllı ekmek, Fırında kızartılmış patates, Tam tahıllı un veya mısır ekmeği, Mısır, patlamış mısır veya mısırdan yapılmış ürünler.

Şekere İyi Gelen Sebzeler: Taze sebzeler, çiğ veya suda hafif haşlanmış sebzeler, Dondurulmuş veya hafif buğulanmış sebzeler, Düşük sodyumlu ya da tuzsuz konserve sebzeler, Salata, yeşillik, lahana, ıspanak, roka.

Şekere İyi Gelen Meyveler: Dondurulmuş meyve ve konserve meyve suları, Şekerli veya az şekerli konserve meyveler, Şekerli şekersiz reçel ve konserveler, Şeker eklenmemiş elma püresi, % 100 meyve suyu.

Şekere Faydalı Et ve Proteinler: Fırında, ızgara, veya haşlanmış etler, Sığır etinin yağsız kısmı, Hindi eti, Düşük yağlı peynir, Tavuk veya hindi eti, derisiz göğüs kısmı, Fırında, ızgara buğulama veya ızgara balık, Fasulye, Yumurta, Fındık.

Şekere Faydalı Süt Ürünleri: % 1 veya yağsız süt, Düşük yağlı yoğurt, Düşük yağlı peynir, Düşük yağlı veya yağsız ekşi krema, Dondurulmuş düşük yağlı, düşük karbonhidratlı yoğurt.

 Saf su, Şekersiz ve fazla tatlı olmayan diğer içecekler, Şekersiz çay, az limonlu olabilir, Şekersiz kahve, tatlandırmak için süt katılabilir, Sade kahve.

seker-hastaligina-iyi-gelen-bitkilerBu yazı şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ilaçlar çaylar şifalı taşlar doğal kesin bitkisel çözüm kesin çare son tedavisi ne iyi gelir için bitkisel faydalı nasıl engellenir düşer en iyi tarçın kürü okunacak dua patates iyi gelir mi doğal tedavi faydalı meyveler sebzeler greyfurt kür limon yoğurt zarar veren ceviz mahlep önlem hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, şeker hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler, şeker hastaligina ne iyi gelir, ibrahim saraçoğlu şeker hastalığına iyi gelen bitkiler, şekere iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, ahmet maranki şeker hastalığına iyi gelen bitkiler, ibrahim saraçoğlu şeker hastalığına ne iyi gelir, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler, şeker hastalığına bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, diyabete iyi gelen şifalı bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.