Nane Yağının Şaşırtıcı Faydaları !

  • ALTERNATİFTIP
  • Nane Yağının Şaşırtıcı Faydaları ! için yorumlar kapalı
  • 643 kez görüntülendi

Nane Yağının Şaşırtıcı Faydaları !

Nane yağı aromatik bir lezzet verici olarak kullanılıyor olabilir, fakat lezzetli ve taze kokulu nane yağı şaşırtıcı kullanımı ile bir çok rahatsızlığı tedavi etmek için doğal bir çaredir. Nane demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum, vitamin A ve C ve omega-3 yağ asitleri de dahil olmak üzere sayısız gerekli besinleri ve mineralleri içerir.

Nane yağı hem topikal olarak yada ağızdan alınarak kullanılan doğal ilaçlar arasında vücut ve zihin için öne sürülen yararları neredeyse sınırsızdır. Bazı kaynaklarda her hastalığa deva olduğu ve afrodizyak özelliklere sahip olduğu bilgisi verilmiştir.


Nane yağının 15 şaşırtıcı kullanımı ise :

1. Hazımsızlık : Nane yağı antispazmodiktir , şişkinlik ve gazı azaltabilir ve sindirimi iyileştirebilir.

2. Diş bakımı: Yeni ve antimikrobiyal özellikleri, kavitasyon mücadele özelliklerine sahip ideal bir nefes tazeleyicisi olmasını sağlar.

3. Tırnak ve saç bakım: Saçınıza ve tırnak kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olabilir. Saçlı derinizin ve tırnaklardaki kütiküllerin etrafındaki kan dolaşımını harekete geçirir. Kepekler için iyi bir çare olarak kullanılabilir.

4. Baş ağrısı: Nane, dolaşımı iyileştirmeye ve kasları rahatlatmaya yardımcı olabilir. Baş ağrısı ve migrenle mücadele etmek için şakaklarınıza uygulayın.

5. Mide bulantısı: Suya ilave edilip içildiğinde veya kulakların arkasına sürüldüğünde, nane yağı, kemoterapi ve ameliyattan kaynaklanan ayrıca doğum sonrası bulantısından anında rahatlama sağlar.

6. Solunum problemleri: Dağıtılmış yağın teneffüs edilmesi, balgam söktürücü olarak görev yapar, sinüsleri açar ve boğaz ağrısı ve akciğerleri hafifletir.

7. Kas , eklem ve ayak ağrısı: Topikal olarak merhem gibi ağrıyan bölgelere uygulanır veya banyo suyuna eklenir, nane yağı kasları rahatlatmaya ve ağrıdan kurtarmaya yardımcı olabilir.Ayakların güç içindeki yorgunluğunu atmak için ılık su içine 2-3 damla nane yağı damlatılarak ayaklar içinde bekletilmelidir.

8. Açlık isteği: Yağın teneffüs edilmesi, açlığı baskılar ve sizin daha enerjik ve tok dolaşmanıza yardımcı olabilir.İştahı kesmesi ve çok yemeyi önlemesi için bir dakika kadar koklanır.

9. ( DEHB ) Dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğu: Konsantrasyonu artırmak ve çalışmaya odaklanmak için çocuğunuzun kıyafetlerine birkaç damla nane yağı uygulayınız.

10. Kaşıntı: Kaşıntı, kızarıklık, böcek ısırığı ve kırmızı deriyi yatıştırmak için nane yağını kullanmalısınız. Bazı böcekler ve örümcekler bu kokudan kesinlikle nefret ediyor.

11. Akne: Antimikrobiyal özellikleri, ile topik olarak uygulandığında akne tedavisinde etkili bir madde haline getirir.

12. İrritabl bağırsak sendromu: Yayınlanan araştırmalarda , ek olarak alındığında, nane yağı IBS’nin hoşa gitmeyen semptomlarını% 50’ye kadar düşürdüğünü göstermiştir.

13. Kolon: Salmonella ve bazı mikrobik bağırsak rahatsızlığını giderir. Özellikle kolik tedavisinde bilinen bazı önde gelen ilaçlardan daha etkilidir.

14. Kanser önleme: Klinik çalışmalar, nane nazarındaki mentolün prostat kanseri hücrelerinin büyümesini inhibe edebileceğini göstermektedir.

15. Alerjik rahatlama: Nane nemi emici olduğu için nazal kaslarınızı rahatlatabilir, alerji semptomlarını hafifletebilir, polen ve diğer nastilerin temizlenmesine yardımcı olabilir.
Ayrıca ateş düşürücüdür. Yüksek ateşte ayakların altını 1-2 damla nane yağı ile ovmak oldukça faydalıdır. Cilt bakımı ve güneş yanığı için faydalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.