Moringa Çayı ile Hızlı Kilo Verme

Moringa Çayı ile Hızlı Kilo Verme

Moringa, Uganda ve Hindistan’da yaygın olarak bulunabilen Moringa oleifera bitkisinden elde edilen bir bitkidir. Bu bitki aynı zamanda Behen olarak da adlandırılır ve tamamen büyüdüğü zaman ağaç gibi görünür. Moringa bu bitkinin kök, söğüt dalları ve yapraklarından elde edilebilir. Moringa yaprakları genellikle üretilir, kurutulur ve daha sonra tıbbi veya sağlık deposunda kolayca bulunabilecek takviyeler yapmak için güçlü biçimde topraklanır. Yaprakları buğulanmış biçimde tüketildiğinde beslenir.

Moringa ayrıca mide-bağırsak sorunları için de kullanılır. İnsanın metabolizması üzerinde hızlı bir şekilde kalori yakmasına neden olabilecek güçlü bir etkiye sahiptir. Glukosinolatlar, insan vücudundaki izotiyosiyanlarda parçalanan ve bunların bir kısmı da bağırsaklarda çözünen moringalarda bulunur. Metabolizmanın arttırılmasının yanı sıra, beta-karoten, amino asitler ve protein de içerir.

Moringa nasıl kilo vermeye yardımcı olur?

Her şeyden önce Moringa bitkisinin taze yapraklarını alıp öğütün. Tadı o kadar da kötü değil ve ayrıca onları doğrudan çiğneyebilirsiniz. Kurutulmuş halde de kullanabilir veya onunla çay yapabilirsiniz. Üstelik çorbaya da ekleyebilirsiniz. Kurutulmuş Moringa’yı marketlerden veya Amazonlardan kolayca alabilirsiniz.

Moringa Çay nasıl yapılır

Moringa çayı yapmak çok kolaydır ve sabah uyandıktan sonra sabah saatlerinde tüketebilirsiniz. Bu çayı hazırlamak için 3 bardak distile su alın ve bir kaseye dökün. Kaseyi kaynamaya başlayana kadar orta ateşte yerleştirin. Şimdi 3 yemek kaşığı moringa yaprağı ekleyin (kurutulmuş halde). Şimdi soğumasını bekleyin ve çayı bir cam kavanoza dökün. Kavanozu kirlenmemesi için üstü kapalı tutunuz. Şimdi buzdolabına çay koyun. Her sabah bir bardak moringa çayı alabilirsin. Düzenli kullanımda, ağırlığınızın azaldığını göreceksiniz. İyi bir tat almak için çay içerisine bir tatlandırıcı da eklenebilir. Bu çayı içtikten sonra hiçbir şey yemeyin ve yaklaşık 15 ila 20 dakika bekleyin. Etkili sonuçlarda size yardımcı olacağından, sabah veya akşam saatlerinde değil, sabah saatlerinde moringa çayı tüketmeniz en iyisidir.

Moringa Çay Rutini / Sonuçları

Şimdi sizinle günlük olarak moringa çayı kullanmanın sonuçlarını paylaşıyorum. Sabahları 2 ay boyunca moringa çayı içmenin 13 kilo vermesiyle sonuçlandığı görülmüştür. Tam kilo kaybı , sahip olduğunuz vücudun türüne bağlı olacaktır. Bazı insanlar daha fazla kilo verirken, bazıları da metabolizmasına bağlı olarak daha az kilo verir. Araştırmalar, bu çayı da alarak düzenli olarak yürürseniz daha fazla ağırlığın azaltılabileceğini göstermiştir.

Bunlar, kilo vermek için Moringa’yı kullanmanın yolları. Kilonuzu kaybetmekle ilgileniyorsanız, o zaman hızlı sonuç almak için her gün Moringa çay içmenizi öneririm.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yeşil Naturel dedi ki:

    Hızlı kilo verme için moringa çayı kullanmak diye ilk defe bir şey duydum. Ne kadar ilginç şeyler varmış doğada. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Yorum Yaz