Kuruyan Dudaklar İçin Maske

Kuruyan Dudaklar İçin Maske

Mevsim geçişleri sırasında daha çok meydana gelen dudak kuruması kadınların şikayet ettikleri sorunlar arasında yer almaktadır. Dudak güzelliğin sembollerinden birisidir. Güzel bir dudağa sahip olmak sizi daha güzel bir görünüme kavuşturacaktır. Dudaklarınız da oluşan kuruluğu mutlaka geçirmeli ve canlı, parlak dudaklara kavuşmak için çözümler aramalısınız. Bu canlılığı sağlamak için birçok yöntem bulabilirsiniz. Ancak doğal olan yöntemleri tercih etmelisiniz. Son zamanlar da piyasalarda çok fazla çıkan bu doğal olmayan yöntemler kadınların tercih etmesi ile daha da bir artış göstermiştir. Ancak bu doğal olmayan yöntemler belli bir süre canlılık ve parlaklık katmaktadır. Belli bir zaman sonra tekrar dudaklarınız da kuruluk belirtileri meydana gelebilir.

Kuruyan Dudaklar İçin Maske

Kuruyan Dudaklar İçin Maske

Bu yüzden mutlaka kuru dudaklar ve genel dudak bakımı için doğal olan yollara başvurmalısınız. İşte kuruyan dudaklar için doğal bir maske;

Malzemeler

1 yemek kaşığı toz şeker,

1 çay kaşığı bal

10-11 damla su

Bu malzemeleri karıştırarak dudaklarınıza yavaş bir şekilde sürüyoruz. Sürdükten sonra 5 – 10 dakika boyunca nazikçe peeling yapabilirsiniz. Bu yöntem ile dudaklarınız canlı ve yumuşak bir yapıya kavuşacaktır. Bu ve bunun gibi doğal yöntemler ile dudaklarınızın bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kuruyan dudak yapısına sahip iseniz doğal olan dudak kremlerini kullanarak kurumanın önüne geçebilirsiniz. Bazı dudak kremleri doğal yapıları sayesin de kurumanın önüne etkili bir şekilde geçmektedir.Kuruyan dudaklar için maske anlatıldığı gibi  yapabilir ve dudaklarınızı koruyabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.