Gıdı Estetiği Ücreti

Gıdı Estetiği Ücreti

 

Kilo alıp vermekten ya da yapısal olarak kaynaklanan sebeplerden ötürü çenenin altında gıdı denilen fazla dokular, rahatsız edici bir görünüme neden olur.

Yer çekiminin etkisiyle zamanla aşağıya doğru sarkan boyun derisi, insanın olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Bu nedenle hastaları, estetik görünümlerinden rahatsızlık duymaya başlardır. Ameliyat ya da farklı yöntemlerle boyundaki gıdının alınması sağlanır. Tek başına tek bir yöntem ya da birkaç yöntem karma olarak kullanılarak gıdı estetiği ameliyatı yapılır.

Ameliyatlı ya da ameliyatsız çözülebilecek olan gıdı estetiği ücreti hastanın durumuna göre değişmektedir. Bu nedenle öncelikle hastanın muayene edilmesi gerekmektedir.

Gıdı Estetiği Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı ile birlikte uygulanan gıdı estetiği ameliyatı çok iyi sonuçlar verebilir. Bunun için genelde 3 farklı yöntem kullanılır.

  • Boyun bölgesine liposuction,
  • Platismal bantlara plikasyon,
  • Boyun germe ameliyatı.

Üç yöntem hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Bu nedenle karma olarak ya da tek olarak uygulanabilir. Boyun bölgesinde liposuction çok sık kullanılır. Ancak deride aşırı sarkma olmaması durumunda tercih edilmektedir.

45 dakikalık bu operasyon, derideki yağların dışarıya atılmasıyla gerçekleşmektedir. Herhangi bir iz kalmaz ve kısa sürede iyileşme sağlanır. Hasta 2-3 gün sonra normal yaşamına dönebilir. Özel bir korse kullanılır.

Platismal Bantlara Plikasyon

Boyun bölgesinde aşırı bir sarkma yoksa, hastanın çenesinden girilen ve boynu saran kasların birbirine yaklaştırılan dikilmesi sağlanır. 1 saat süren bu operasyonda 4-5 cm ölçüsünde belli olmayan bir iz kalır.

Boyun Germe Ameliyatı

Sarkmaların yoğun olduğu durumlarda boyun germe ameliyatı tercih edilir. Genel anestezi adı altında yapılan bu operasyon 2 saat sürer. Boyun cildinin altına diren yerleştirilir. 1 gün sonra çıkarılan direnden 1 hafta sonra dikişler alınır.

Operasyon sonrası, çeneyle boyunun birbirine yapışık gibi görünen görüntüsü yok olacaktır. Ancak hastanın yapısına uygun olacak şekilde farklı uygulamalar da tercih edilebilir. Bu nedenle gıdı estetiği operasyonu da hastanın boyun bölgesinin durumuna göre değişmektedir.

Gıdı Estetiği Ameliyatını Kim Yapar?

Gıdı estetiği estetik bir operasyon olduğu için sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle operasyonu yaptırmak için güvenilir olan hekimlerden fiyat bilgisi almanız, muayene olmanız gerekmektedir.

Estetik cerrah muayene sonrası ne tür bir uygulama yapılması gerektiği tespitin, yapar. Sonra da uygulamanın fiyat ve çeşidi belirlenir. Hastanın genel sağlık durumu ve herhangi bir başka estetik operasyonu yaptırıp yaptırmayacağı konusunda bilgi alınarak operasyona karar verilir.

Genelde göz kapağı kaldırma, burun estetiği gibi operasyonlarla birlikte kombin edilerek kullanılabilir.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Sonrası

2 saat süren ve 1 hafta içinde iyileşme görülen gıdı estetiği operasyonu sonrası hastanın direnleri dikkatli kontrol etmesi, aşırı hareketlilikten kaçınması gerekmektedir. 1 hafta içinde iyileşme görülen gıdı estetiğinde, özellikle çenenin toparlanması sonucu alındığı için memnun edici bir sonuç alınır.

ktadır. Teknolojinin gelişmesi ile pek çok estetik merkezinde gıdı estetiği sık sık yapılmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz