Kulak arkasında ağrı neden olur?

Kulak arkasında ağrı neden olur?

Kulak arkası ağrısının neden meydana geldiği konusunda doktor  muayenesi haricinde kesin tanı koymak çok güçtür. Kulak ağrısı nedeninin altında yatan sebebi belirlemek için hastanın doktor kontrolünden geçmesi şarttır. Kulak ağrısı şikayeti ile doktora başvuran kişiler genel olarak ağrının boyunda ve başta başladığını belirtmekteler. Kulak arkası ağrısının nedeni nelerdir gözden geçirelim.

 

Kulak arkasında gerçekleşen ağrının sebebi olarak kulakta meydana gelen problemler dışında, kulağa yakın organlar sebebiyle kulağa vuran ağrılarda kulak ağrısına sebep olabilir. Kulak ağrısının baş ve boyunda baş gösterebildiği gibi, kulak ağrısı da başka organlardan kaynaklı olarak kulak arkasında baş gösterebilir.

 

Kulak arkasında ağrı olmasının sebepleri kulağın bizzat kendinden kaynaklandığı gibi, kulağa komşu olan organlardan da yansıyan bir ağrı olabiliyor. Tıpkı kulak ağrısı baş ve boyuna vurduğu gibi, başı ya da boynu etkileyen sağlık problemleri kulağı da etkileyebilir. Ancak genel olarak kulak arkası olmasının sebepleri, kulak arkası kemiğinin iltihaplanmasından kaynaklıdır. Orta kulak iltihaplanmasının arkaya doğru ilerlemesi sonucunda kulak kemiği etkilenir ve bu durumda ağrı şikayeti husule gelir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz