Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

Kadınlar güzelliklerine darbe vuran kırışıklıklardan her zaman nefret etmiştir. Şahsen ben yüz ve cilt kırışıklıklarından nefret eden bir bayanım. Eminim ki güzellik konusunda ödün vermek istemeyen bütün bayanlar vücutlarının farklı bölgelerinde oluşan kırışıklıklar için değişik

metodlar ve yöntemler geliştiriyor.

İster yüz, ister bacak ya da göz altı kırışıklıkları… Artık korkmayın bayanlar. Aşağıda liste olarak tamamı tarafımca uygulanmış ve başarı göstermiş olan cilt maskeleri ve kremlerini sizlerle paylaşıyorum. Aslında liste daha uzayabilir ama ben sadece kendi uyguladığım cilt maskelerinin tarifini size aktaracağım. Sizde kırışıklıklarınızdan bitkisel yollarla kurtulmak ve çözüme ulaşmak istiyorsanız bence bu yazımı okumalısınız.

Kırışık normal/kuru ciltler için maske: 1 yumurta sarısını 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Karışımı cildinize sürün. İlk kat kuruyana kadar bekleyin. Sonra ikinciyi uygulayın. O da kuruduktan sonra üçüncü tabakaya geçin. 25 dk sonra bekledikten sonra, durulanın. Bir ya da bir buçuk ay, haftada 1-2 kez yapın. 2-3 ayda bir tekrarlayın.

Çok kuru, ince ve soluk ciltler için maske: 2 adet şeftaliyi ezerek püre haline getirin ve içine 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. 15-20 dk sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendiricinizi sürün.

Çok etkili ve besleyici kırışıklık maskesi: 2 çorba kaşığı keten tohumunu 2 fincan su ile karıştırıp, tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Eğer kırmızı kılcal damarlarınız yoksa dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre haline gelmiş tohumları yüzünüze sürün. Kırmızılık ya da belirgin damarlarınız varsa soğuduktan sonra sürün. 20 dk bekleyin. Önce ılık ardından soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Nemlendiricinizi sürün.

Yulaf ezmesi maskesi: 2 çorba kaşığı yulaf ezmesini 4 çorba kaşığı süt ya da krema ile karıştırın. 10-15 dk beklettikten sonra yüzünüze sürün. 20 dk sonra ilk önce ılık sonra soğuk suyla yıkanın. Nemlendiricinizi sürün.

Anti-aging yüz maskesi: 6 tatlı kaşığı çuhaçiçeği yağı, 1 tatlı kaşığı ılık erimiş bal, 2 damla portakal çiçeği yağı, 2 damla mandalina yağı, 2 damla portakal yağı, 2 tatlı kaşığı badem. Malzemeleri karıştırarak yüzünüzü sürün. 20-25 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske cildinizi tazeler ve gençleştirir. Aynı zamanda aroması enerjinizi arttırır ve mutluluk verir.

Kırışıklar için gece kremi: 1 tatlı kaşığı elma suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yeşil limon suyu, 1 çorba kaşığı yayıkaltı süt, 1 çorba kaşığı biberiye yaprağı, 3 tane çekirdeksiz üzüm, 1/4 armut 2 yumurta akı. Tüm malzemeleri orta hızda blendırda 30 sn karıştırın. Pamuk yardımıyla göz çevrenizdeki kırışıklara hafifçe sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Ardından nemlendiricinizi sürün. Karışımı buzdolabında en fazla 4 gün ekletebilirsiniz. Bu işlemi haftada 3 defadan fazla tekrarlamayın.

Avokado göz kremi: 5 damla badem yağı, 3 olgun avokado dilimi. Badem yağını avokado ile blendırda karıştırın. Göz çevresine sürüp, 5 dk bekleyin. Sonra yıkayın.

Salatalıklı kırışıklık kremi: Yarım salatalık, 1 yumurta akı, 2 çorba kaşığı mayonez, yarım fincan yağ (buğday, avokado ya da zeytinyağı). Salatalığı soymadan yıkayın. Küp biçiminde doğrayın ve diğer karışımlarla karıştırın. Sabah ve akşam yüzünüze sürün. Nazik bir şekilde kağıt mendille silin.

Badem yağlı kırışıklık kremi: 1 çorba kaşığı demlenmiş kara kafes otu yaprağı, 1 çorba kaşığı lanolin, 2 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 2 tatlı kaşığı su, 2 tatlı kaşığı balık yağı. Lanolin ve badem yağını çift kazanda (double boiler) eritin. Üzerine su ekleyin ve soğuyana kadar bekleyin. Balık yağı ve demlenmiş kara kafes otu yapraklarını (demlemek için yaprakların üzerine kaynamış su dökün ve 5 dk bekleyin) karıştırın. Karışımı yüzünüze yavaşça uygulayın ve 5-10 dk sonra yıkayın. Zengin nemlendirici, cildinizin su tutma kapasitesini arttırıp, kırışıklıkları düzeltecektir.

Bu yazı kırışıklıklara doğal çözüm, kırışıklıklara ne iyi gelir, kırışıklıklar nasıl giderilir, kırışıklıklar nasıl geçer önlenir yok edilir, kırışıklıklara iyi gelen yağ, kırışıklıklara iyi gelen maskeler bitkisel yağlar bitkiler, bitkisel kırışıklık tedavisi kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

sakal cikarmak, suluk menıskuse ıyı gelirmi, kırışığa iyi ne gelir, iddise doğal yollarla nasıl gecer, gozaltı kırışıklıllarınA ne iyi gelir, göz kırışları maske, göz kırışları için lımon yağ yumurta ve bal iyi gelırmi, göz kapak kırışığına hangi bitkisel yağlar iyi gelir, yuzdeki matlığa ne iyi gelir, cilt kırışıklıklarına ne iyi gelir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz