Kafeinsiz bir enerji takviyesi elde etmenin 7 yolu

Kafeinsiz bir enerji takviyesi elde etmenin 7 yolu

Kahve hakkında kötü bir şey söylemek istemiyoruz, ancak canlılıktan kurtulmanın başka yolları da var! Neşelenmeye yardımcı olmak için ıspanak, güneş ve favori şarkılar gibi okuyun.

1. İşe giderken şarkı söyle

Çalışmalar, en sevdiğin şarkıları çalmanın merkezi sinir sistemini harekete geçirdiğini kanıtladı. Şarkı söyleyenler sadece dinleyenlerden daha aktifti. Tabii ki, yüksek notlar almıyorsunuz, ama bilim adamlarına göre girişimde bulunma, zaten bir ilgisizlik mücadelesi aracı. Hissedin mi? Yendi vurmak da işe yaramalı.

2. Ispanak üzerinde yalın

Birçok yapraklı yeşillikte B vitamini, vücudunuzun yiyecekleri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Servis salata yeşillikleri anında gelgit kuvvetleri vermeyecek, ancak düzenli B vitamini akışı daha uzun süre yorgunluk mücadele yardımcı olabilir.

Yüz yüze dönerek

Hollandalı bilim adamlarına göre güneşte sadece 15 dakika, ekstra enerji talep edecektir. Gözler doğal ışığın gördüğü zaman uyanıklıktan sorumlu beyin bölgelerini uyarır. Perdelerinizi kaldırın ya da caddeye çıkın.
Uyandırma kadar 4.Stand

Kısa bir yürüyüş uyuşukluktan kurtulabilir. Fiziksel aktivite kalp atış hızını, metabolizmayı ve kan akışını hızlandırır. Ona bir e-posta mesajı göndermek yerine başka bir kattaki bir meslektaşına git. Asansör yerine peregovorku merdivenine çıkın ya da zaman varsa caddede yürüyüşe çıkın.

5. Kahve nefesine veda et

İngiliz bilim adamlarına göre, sakız katalitik bir etkiye sahip olabilir, bu da sizi daha fazla uyanık ve ruh halini iyileştirir. Çiğneme kalp atışı hızlandırarak sizi daha enerjik yapar. Bir nane seçin: nane kokusu hafızayı güçlendirmeye ve reaksiyon hızını artırmaya yardımcı olur.

6. Sadece düşünün

Sadece kız arkadaşın ya da eşinizin düşüncesi sizi neşelendirebilir, Kanadalı araştırmacılar. Kanınızdaki şeker seviyesi artar, size enerji desteği verir. Bir dahaki sefere başını sallıyorsanız, hayatınızdan güzel bir şeyleri hatırlayın ve en önemlisi her detayda kendini hatırlayın.

7. neşelen
patronunuza YouTube’dan yeni kotorolik’in beyin fırtınasına yardımcı olacağını söyleyin. Japon bilim adamları, komik videoları izlemenin vücutta kan akışını artırdığını ve enerji patlamasına neden olduğunu bulmuşlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz