Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 664 kez görüntülendi

Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı

İster kurusu, ister tazesi, isterse de yağı ile olsun nane kokusunu sevmeyen pek yoktur.Gerçi bu sevmeyen az kitlenin en başında da ben geliyorum ama bu durum nane yağının faydalarını yazmam için bir engel değil. Nane hemen herkese tazeliği ve ferahlığı hatırlatan bir koku yayar. Güzel kokusu ile yemekleri lezzetlendirmenin yanısıra sağlığımız, güzelliğimiz ve günlük hayatımız

için özellikle konsantre halde bulunan nane yağı ile bir mucize haline dönüşür. İşte bu yazımızda nane yağının kullanımı ve faydaları hakkında size bilgi vermek için yazıldı.

Nane Yağının Faydaları
– Hıçkırıktan şikayetçi olanlar enselerindeki omurları sayarak sırta doğru üçüncü omurun her iki tarafına da birer damla nane yağı koyarsa kısa bir süre içinde geçtiğini farkedecektir.

– Vücudun ağrılı bölgelerinde, açık yara yoksa bir iki damla nane yağı ile bölgeye masaj yapılır.

– Çok yorgun ve halsiz hissedildiğinde nane yağını koklamak enerji verir.

– Konsantrasyon güçlüğünde bulunulan ortama nane yağı koyularak solunuma karışması saplanmalı ya da burnun altı- dudağın üst kısmına çok küçük bir damla sürülmelidir.

– Kötü ağız kokularında bir damla dil üzerine damlatılır.

– İştahı kesmesi ve çok yemeyi önlemesi için bir dakika kadar nane yağı koklanır.

– Araç tutmalarını engellemek ve oluşması halinde geçirmek için alın, göğüs ve midenin üzerine birer damla nane yağı koyulmalıdır.

– Ayakların güç içindeki yorgunluğunu atmak için ılık su içine 2-3 damla nane yağı damlatılarak ayaklar içinde bekletilmelidir.

– Cilt kaşıntılarında açık yara yoksa bölge 1 damla nane yağı ile ovulmalıdır.

– Mide bulantısında mide üzerine 1-2 damla damlatılarak masaj yapılmalıdır.

– Mide ekşimesinde içilen çayın içine 1 damla nane yağı damlatılması faydalıdır.

– Baş ağrısında şakaklar ve sinüslerin üzeri, alın ve boynun arkası nane yağı ile gözlere değmeden ovulmalıdır.

– Yüksek ateşte ayakların altı 1-2 damla nane yağı ile ovmak faydalıdır.

Nane yağının diğer alanlarda kullanımı
– Hamamböceği, fare, karınca gibi istenmeyen misafirlerin gelişini önlemek için bir pamuğa 2-3 damla nane yağı damlatılarak giriş noktalarına yerleştirilir.

– Taze boya kokusunu gidermek için sıcak suyun içine 15 ml. nane yağı dökülmeli ve ortamda bir süre bırakılmalıdır.

– Bitkilerdeki yaprak bitlerini öldürmek için 1 fincan suya 4-5 damla nane yağı eklenerek spreyli bir şişe ile yapraklara sıkılmalıdır.

– Evcil hayvanlarınızdaki kenelerin (İnsanlarda kesinliklde denenmeden sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.) başına pamuklu çubuğa damlattığınız nane yağını sürün. Kısa bir süre beklediğinizde yapıştığı yerden ayrılacaktır.

Bu yazı nane yağının saça faydaları, nane yağının dudaklara faydası, nane yağının faydaları nelerdir, nane yağı nelere iyi gelir, nane yağı ne kadar fiyatı nedir, nane yağı ne işe yarar, nane yağı nasıl çıkarılır, nane yağı nasıl içilir üretilir yapılır konusunda yazılmıştır.

nane yağı neye iyi gelir, nane yağı ne işe yarar, nane ruhu nasıl kullanılır, nane ruhu, nane yağının saça faydaları, nane yağının faydaları ve kullanımı, nane yağı nelere faydalıdır, nane ruhu yağı ne işe yarar, nane ruhu nasıl yapılır, nane ruhu fiyatı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.