Kadınlarda Tüylenme Sorunu ve Tedavisi

Kadınlarda Tüylenme Sorunu ve Tedavisi

Aşırı tüylenme kadınlarda çoğu yerlerde, erkeklerde ise üst dudak ve çene, meme çevresinde olmak üzere göğüs, omuz üstleri ve alt karinda meydana gelir. Aşırı tüylenme genellikle sert

ve koyu (bazı kadınlarda üst dudak, çene, göğüs ve mide üzerinde ince tüylenmeler) farklıdır. Bıyık, kol, karın gibi kısımlarda kadınların tüylenme uzunluğu azdır.

Bıyık bölgesi farkedilmeyecek kadar azdır. Uzaması, yapılan traş sıklığına da bağlıdır. Kadınlar genelde tüylenmeyi erkeklere benzemekle eş tutar.

Her kadının vücudunda az da olsa erkek hormonu olan testesteron vardır. Böbrek üstü bezleri tarafından üretilmektedir. Kadınlarda, ergenlik ile menopoz dönemi arasında, yüz ve saç hariç tüylenme devam eder ve artış gösterir.

Bu kalıtsal da olabilir. Epilepsi, sedef hastalığı, artrit ilaçları gibi ilaçlar buna neden olabilir. Kadınlarda, yumurtalıkta kist olduğunda bu bölgede aşırı tüylenme görülür. Kan testi ve ultrason ile teşhis edilir. Tüyleri ağda ile alabilir ya da oksijenli suyla sarartabiliriz. Kilo vermek te faydalı olacaktır.

Bu yazı kadınlarda tüylenme sebepleri, kadınlarda tüylenme nedenleri tedavisi, kadınlarda tüylenme neden olur nasıl geçer, kadınlarda tüylenmeye ne iyi gelir bitkisel çözüm ilaç konusunda yazılmıştır.

çenedeki tüylenme nasıl geçer, çocuklarda tüylenmeye ne iyi gelir, kadınlarda biyiklar nasil gider, biyik bolgesi tuylenme nasil gecer, kadınlarda tüylenme nasıl giderilir, çocuklarda tüylenme sorunu, yanaklardaki tuylenme nasil giderilir, çocuklarda tüylenme ne iyi gelir, cocuklarda tuylenme, çenede tüylenme nasıl geçer

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz