İlk Yardım Hayat Kurtarır!

  • ALTERNATİFTIP
  • İlk Yardım Hayat Kurtarır! için yorumlar kapalı
  • 577 kez görüntülendi

Eğitime, semt merkezi kursiyerleri ve çevre sakinleri büyük ilgi gösterdi. İzmir Tabip Odası İlk Yardım Eğitim Merkezi doktorlarından Dr. G. Berna Gökengin ve Dr. Hüseyin Çetinel’in verdiği eğitimin ardından katılımcılara birer sertifika verildi.

Evde başımıza gelebilecek çeşitli yanıklar, kanama, bilinç bozuklukları, zehirlenme, boğulma, kırık, çıkık ve burkulma gibi pek çok konuda doğru ve etkin ilk yardım müdahaleleri konularında bilgilendirme yapan doktorlar, gelen soruları da cevaplandırdılar.

Hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen ve yaklaşık 4 saat süren eğitimin ardından katılımcılara sertifikaları verildi. Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Filiz Gümeli çeşitli semt merkezlerinde halka ve belediye personeline ‘Ev Kazaları ve İlk Yardım’ konusunda eğitim semineri vermeye devam edeceklerini söyledi.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da hastaya, yaralıya bilinçli yapılacak ilk yardımın hayat kurtarmada büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, “Yılsonuna kadar semt merkezlerimizde 4 bin kişiye ilk yardım eğitimi konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

Kulaktan dolma bilgiler yerine basit ama gerektiğinde hayat kurtaracak bilgiler herkese lazım. O nedenle hem belediye personeline hem de semt sakinlerimize bu eğitimlere katılmalarını öneriyorum” diye konuştu.

Kaynak: Hastane.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.