Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık

  • ÇOCUK SAĞLIĞI
  • Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık için yorumlar kapalı
  • 1.374 kez görüntülendi

Çocuklarda Karın Ağrısı ve Kabızlık

KARIN AĞRISI

Çocuklarda sık görülen rahatsızlıklardan biride karın ağrısıdır. Üç yaşın altında ender görülsede karın ağrısının sebebi apandisit olabilir. Karın ağrısı saatlerce sürüyorsa ciddiye alınmalıdır. Bebeklerde ve emekleme çağındaki çocuklarda 15-20 dakikada bir gelip geçen şiddetli karın ağrısının sebebi bağırsak tıkanması olabilir.

Çocuğunuzun karnı ağrıdığında çığlık atıyor ve rengi soluyorsa, Koyu kırmızı ya da katran renginde dışkılıyorsa, Yüksek ateşi varsaSık sık karnı ağrıyorsa doktorunuzu arayın.

Ateşini ölçün . Yüksekse , karın ağrısı şiddetliyse ve ağrı göbeğinin çevresindeyse apandisit olabilir. Apandisit olduğunu düşünüyorsanız yiyecek ya da içecek vermeyin. Doktora başvurun. Düşünmüyorsanız termofara ılık su koyup, havluyla sarıp karnının üstüne koyun.

KABIZLIK
Çocuğunuz kabız olduğunda kakasını daha sert ve seyrek yapar. Kısa bir süre için çocuğunuz kabız olursa kaygılanmayın. Bunun bir zararı yoktur. Müshil vermeyin. Biberonuna şeker katmayın. Özellikle sıcak havalarda çocuğa bol bol su verin. Çocuğun lifli besinler tüketmesini sağlayın.

Çocuğunuz kakasını yaparken ağlıyor yada acı çekiyorsa, Bezinde ya da iç çamaşırında kan lekesi varsa, Üç günden uzun bir süre kabızlık çekiyorsa doktorunuzu arayın.

Bu yazı çocuklarda karın ağrısı, çocuklarda kabızlık, nedenleri, sebepleri, neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir, çocukta kabızlık sorunu, çocukta karın ağrısı, nasıl geçirilir, nasıl tedavi edilir, ne kullanılır, ilaçları, çocuklarda, karın ağrısı, kabızlık konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

cocuklarda kabizlik nasil gecer, cocuklarda kabızlık nasıl giderilir, çocuklarda karın ağrısı nasıl geçer, çocuklarda karın ağrısı ve kabızlık, kabızlıkta karın ağrısı, bebeklerde karın ağrısı nasıl giderilir, karın ağrısı ve kabızlık, bebeklerde karın ağrısı nasıl geçer, kabizliknasilgecercocuklaricin, çocuklarda karın ağrısı kabızlık

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.