Hint Yağı ve Faydaları

Hint Yağı ve Faydaları

Bu yazımız son zamanlarda çok sık şekilde kullanılan hint yağı hakkında en doğru bilgileri vermek için yazılmıştır.

Hint yağı bitkisi: 10 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Hint çiçeği tohumlarının sıkılması ile renksiz ya da hafif sarı renkte, berrak ve koyu kıvamlı bir yağ olan Hint Yağı elde edilir. Tohumları, Hint Yağı adıyla bilinen yağın dışında ricinoleik asit, alkaloit ve E vitamini içerir.

Hint Yağının Faydaları: 
* İnce bağırsaklara etki ederek kabızlığı giderir.
* Saç ve kirpik dökülmesini önler.
* Saç dökülmesini önleyici etkisi ile özellikle saçkıranda faydalıdır.
* Baş ağrısı, sinüzit, Karın ağrısı, mide ağrısı,
* Cilt altı kistleri, siğilleri gidermek için etkilidir,
* Eklem ve romatizma ağrısı için çok başarılı sonuçlar verir,
* Yumurtalık kisti. Bunun için karnın alt bölümüne bez koymak gerekiyor. Ancak kan akışını hızlandırdığı için hamilelikte ve adet döneminde bu yakılar yapılmamalı.
* Kemik, kas ağrıları, bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı için oldukça faydalıdır.

Hint Yağı Nasıl Kullanılır
Hint yağı ağacının dikkateli kullanılması gerekir çünkü; Hint Yağı ağacının tohumları zehirli olduğu için doğrudan kullanılması tehlikelidir. Tohumları sıkılarak elde edilen Hint yağı kullanılır. 30′ar gram hint yağı ve kınaya 1-2 gram kadar bergamot karıştırılıp saç diplerine ovarak sürülürse faydası görülür. Hint yağı, badem yağı ile birlikte saçlara ve kirpiklere sürülebilir. Bu karışım saçları parlatır, kirpikleri uzatır ve gürleştirir. Saça ve kirpiklere sürerken göze kaçmamasına dikkat etmek gerekir. Dahilen kullanımda tahriş edici tadını örtmek için limon gibi farklı tatlar eklenerek kullanılabilir.

Bu yazı hint yağının faydaları, hint yağı kullanımı kullanıcı yorumları nasıl kullanılır, hint yağının saça cilde faydaları etkileri, hint yağı ne işe yarar nerede satılır fiyatı, hint yağının özellikleri faydası yararı nelerdir konusunda yazılmıştır.

hint yağı nedir, hint yağı kullanıcı yorumları, hint yağı faydaları ve kullanımı, hint yağının faydaları ve kullanımı, hint yağı ne işe yarar, hint yağı kullananlar, hint yagi nerede satilir, hint yaginin faydalari, hint yağı kullananların yorumları, hint yağı nerede kullanılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz