Hindistan cevizi suyu ile formda ve sağlıklı kalmak

Hindistan cevizi suyu ile formda ve sağlıklı kalmak

Hindistan cevizi veya yumuşak su , deneyimsiz genç hindistancevizi içinde bulunan berrak, tatlı sıvının olmasıdır. 
Hindistan cevizi suyu zinde ve sağlıklı kalmak için yaygın bir içecektir . Şişman seçkinleri kurtarır. Sağlık düşkünleri hindistancevizi suyu içmeyi tercih eder . Vücudunu rehidre eder ve elektrolitlerini yeniler. Hindistan cevizi suyu eski tıbbi uygulamaların bir çevresinde olmuştur. Bir dizi sağlık sorununu tedavi eder.

Son zamanlarda, hindistancevizi suyu yeni bir ün kazandı. Ayurveda’da da büyük bir değeri var. İki hafta boyunca günde bir bardak hindistan cevizi suyu içip ne olacağını görün. Günlük olarak içilmesi yalnızca sağlığınızı artıramaz, ancak bir arada mükemmel hissetmenize neden olabilir.

Hindistan cevizi suyu ne içerir? 

Fiziksel bedenin eklenmesinde alan yedi ana elektrolit alanı vardır ve bunların beşini hindistan cevizi suyunda – sodyum, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve fosfor – gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bir bardak içmek size, metalik element St. Martin Günü için sodyum ve günlük% 6 kalsiyum alımı için önerilen günlük alım miktarını sunabilir. Antibakteriyel ilaç özelliklerine sahiptir ve doğal bir ilaç içerir. Bu bir spor ve sağlık kaynağıdır.

 Hindistan cevizi suyu hafif enfeksiyonlarda yardımcı olabilir. Kan basıncı, kalp ritmi, sindirim gibi önemli vücut fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olan mineral ve elektrolit olan iyi bir potasyum kaynağıdır.vesinir uyarıları. Vücudunuz doğal olarak üretmiyor, bu nedenle yiyecek ve içeceklerden sadece kilitlenmeniz çok önemlidir. Dengeli bir diyet uygulamıyorsanız ve çok miktarda sebze yemiyorsanız, formda ve sağlıklı kalamazsınız .

Hindistan cevizi suyu neden gereklidir?

 • Bir bardak hindistan cevizi suyu , önerilen günlük alımın yaklaşık yüzde 17’sini içerir. Bir spor içeceğinden daha iyi bir seçimdir. Antrenmandan önce veya sonra bir spor içeceği içmeyi bırakma alışkanlığınız varsa, işte size daha iyi bir seçenek.
 • Hindistan cevizi suyu , terleme ve egzersiz çabasından kaybedilen besinleri doldurmak içindir. Hindistan cevizi suyu hemen vücuttaki besinleri emer.
 • Su kaybını önlemek için iyi bir içecek. Bir ton elektrolit paketler. Elektrolitler, vücudunuzun sıvılarını dengeli tutmaya ve kas fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olan minerallerdir.
 • Ortak çözüm dengesizliğinin çok yaygın bir belirtisi, sporcuların diğer semptomlara göre kas zayıflığı, seğirmesi ve kasılmaları içerdiğinden emin olacağı kas krampıdır. Ve bu sadece egzersiz yapan insanlara olmaz.
 • Hindistan cevizi suyu iyi bir temizleyicidir, insan kanına çok benzeyen bir elektrolit profiline sahip olduğu düşünüldüğünde daha etkilidir.
 • Stresle savaşır. Çözünmüş magnezyum vücudun daha da rahatlamasını sağlar. Hindistan cevizi suyu , kendini iyi hissetme hormonu olan serotonin salınımını uyarır, böylece vücuttan her türlü stresi serbest bırakır.  
 • Su sahası ünitesinde bulunan ve zararsız hale getirmek için serbest radikallerle karışabilen bileşikler. Böylece antioksidanların serbest radikallerin yol açtığı zararı durdurabilecekleri tam olacaktır.  

Hindistan cevizi suyunun önemi

 • Su tutmadan muzdarip olursanız, hindistan cevizi suyu gerçekten yardımcı olabilir.
 • Aynı zamanda idrar yollarını temizlemeye yardımcı olur. Böylece idrar yolu iltihabına yakalanma şansınızı azaltır.
 • Hindistan cevizi suyu , fitokimyasal bileşenler olan ve iltihap önleyici ve antimikrobiyal etkiye sahip tanenler içerir.
 • Ayrıca, yeni doğmuş bir çocuğun, anne sütünden laurik asit aldığı ve enfeksiyonlarla mücadele etmelerine yardımcı olan, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olan laurik asit içerir. Yetişkinler için laurik asit vücuda ulaştığında, birkaç virüs ve bakteri öldüren mono-laurik aside dönüşür.
 •  Kalbinizi sağlıklı tutar ve erken ölümü önler . Hindistan cevizi suyu kolesterolü düşürebilir. Kalbinizi en iyi şekilde çalışmaya devam ettirmek için basitçe bir bonus olarak kullanın.
 • Sulu kalmanıza yardımcı olacaktır. Bazı kişiler suyu az miktarda sıkıcı olarak fark eder. Bazıları şeker ve kafein içeren tozu tercih eder. Fakat hindistancevizi suyu hasta mineralleri verir.
 • Hindistan cevizi suyu , rehidrasyon sayesinde lezzetli hale getiren tatlı ve cevizli bir tat içerir. Düşük karbonlu kalori içeriğine sahiptir.
 • Bu, özellikle askorbik asit ve farklı esansiyel minerallerin mevcut lif vitaminlerinin önemli bir kaynağıdır. Bu yüzden ilave şeker ve yiyecek içeren spor içeceklerinden daha sağlıklıdır.

Hindistan cevizi suyunun faydaları

 • Diyabet seviyesini korur. C oconut su kan şekeri profili artırabilir. Şeker hastaları hindistancevizi suyutüketmekten önemli ölçüde faydalanacaktır .
 •  Böbrek taşlarını önler. Yeterli miktarda sıvı içmek, böbrek taşlarının gelişimini engeller. Hindistan cevizi suyunda bulunan bileşikler metalik element kristallerinin boşaltım organına yapışmasını önler.  
 • Amino asitler, proteinlerin yapı taşlarıdır ve dokuların tamir ve bakımının tamamlanmasında esastır. Hindistan cevizi suyundaki amino asit ve esansiyel amino asit seviyeleri vücudun genel sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Kan basıncını düşürür. Coconut nabız kan basıncını düşürmek için su sorumludur.
 • Bir çalışmadan sonra toparlanmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi suyunda bulunan elektrolitler, öncelikle kalsiyum ve magnezyum, kas gerginliğini azaltmada yardımcı olur. Kalsiyum, zarif kasların gevşemesine izin verir ve ayrıca kalp krizi olasılığını azaltabilir. Magnezyum, vücudun gevşemesine yardımcı olan parasempatik sinir sistemini tetikler.
 • Kolesterolü düşürür. Düzenli hindistan cevizi suyu tüketimi , toplam kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltır. Özellikle merkez için sağlıksız olan kolesterol, hindistancevizi suyunun yüksek lif içeriğinden dolayı vasküler sistemden atılır. Kalsiyum magnezyum ve potasyum içeriği de sağlıklı bir kalbin korunmasına yardımcı olur.
 • Vücudu temizler ve detoksifiye eder. Detoksifikasyon, böbreklerde ve karaciğerde atık birikiminin ortadan kaldırılması anlamına gelir. Vücudun detoksifiye edilmesi, idrar organının ve karaciğerlerin sağlıklı çalışması için çok önemlidir.

Hindistan cevizi suyunun yan etkileri

 • Sürekli olumsuz yan etkileri olacak, bu yüzden farkında olun, ancak her gün güvenle hindistan cevizi suyuiçeceksiniz . Bir bardak hindistan cevizi suyunun günlük sodyum alımınızın yaklaşık% 11’ini içerdiğini öğrendik . Yani iki büyük şişe içerseniz, metalik element alımınızın büyük bölümünü elde etmiş olursunuz. Sadece bu içeceğin aşırı miktarda metalik element, damar hastalığına olan baskınızı ve riskinizi artıracaktır.
 • Aynı zamanda , sodyumda düşük olan hindistancevizi suyunu gerçekleştirmek için sıvı girişimini sürdürmenize neden olur .
 • Doğal hindistan cevizi suyunun tarzı biraz tatlı olabilir, bu nedenle daha lezzetli hale getirmek için şeker eklenmiş bir sürü çeşit kare vardır. Dengeyi sağlayın çünkü çok fazla veya çok az potasyum sorunlara neden olabilir. Her gün birden fazla şekerli hindistancevizi suyu içiyorsanız , şekerin yükselmesine neden olabilir. Duygusal bir roller coaster gibi hissedebilir ve sizi normalden daha fazla yiyeceğe ulaştırırız.

Önlemler

 • Etiketi okuyun ve yapay tatlandırıcılar eklenmemiş hindistan cevizi suyunu bulun .
 •  Kalorilere dikkat edin. Her gün içmek, sizi kesinlikle tavsiye edilen günlük kalori alımınıza bırakabilir.
 • Potasyum seviyeleri için, şeker eklenmemiş ve fazla sodyum içermeyen sıfır kalorili bir içecek içseniz bile emin olun. Sadece gece yarısı hindistancevizi suyunu içmeyin , tuvalete gitmek için gecenin ortasında uyanabilirsiniz. Bağırsakların gevşekliği nedeniyle işkence görürseniz, hindistancevizi suyu almayın, çünkü sadece problemleri daha da kötüleştirir.

Bu, içtikten sonra içeceği yutmanız gerektiği anlamına gelmez. Talimatları izlerseniz, her gün bir sorun olmadan hindistan cevizi suyu içebilirsiniz . Daha enerjik hissedeceksiniz. Kalbin güçlü bir şekilde pompalanacak ve daha güçlü hissedeceksin. Hiç şüphesiz, zinde ve sağlıklı kalacaksınız . Hindistan cevizi suyu normal suyun yerine geçmemelidir, ancak sizi daha da sulu tutmak ve fiziksel performansı daha iyi hissetmek için kullanılmalıdır. Enerjik olmanızı sağlar ve kalbinizin, beyninizin ve kaslarınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Genel olarak gezegen, sizin için lezzetli ve mantıklı tazeleyici olan böyle bir içecek arzusu haline gelmiştir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz