Mantar Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Mantar Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 970 kez görüntülendi

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi

Mantar, besin değeri yüksek bir besin olmakla birlikte, doğadan toplanan mantarlardan bazıları zehirlidir ve bu zehirli mantarlardan yenildiğinde ölümle sonuçlanabilecek mantar zehirlenmesi meydana gelebilir.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri: Mantar yedikten bir süre sonra; şiddetli karın ağrısı, bulantı veya kusma, terleme, baş dönmesi, şiddetli derecede susama, vücutta soğuma ve morarma veya ishal görülürse, mantar zehirlenmesinden şüphe edilir. Mantar Zehirlenmesinin belirtileri, mantarın türüne göre 5 dakika ile 24 saat arasında görülebilir. Bu durumda, derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Mantar Zehirlenmesi Tedavisi: Mantar Zehirlenmesinden ölüm oranı dikkate değer seviyededir. Bu nedenle, bilinçsizce mantar tüketilmemeli ve mantar zehirlenmesinin belirtileri oluşmuşsa derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Bu sırada hastayı kusturmak faydalı olabilir.

Mantar Zehirlenmelerinden korunmak için bilinmeyen mantarlar toplanmamalı, hazır alınan mantarların son kullanma tarihlerinin geçmediğinden ve bozuk olmadıklarından emin olunmalıdır.

Bu yazı mantar zehirlenmesinin belirtileri, mantar zehirlenmesi tedavisi, mantar zehirlenmesine ne iyi gelir, mantar zehirlenmesinde ne yapılmalı, mantar zehirlenmesinde ilk yardım, zehirli mantar çeşitleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

mantar zehirlenmesine ne iyi gelir, mantar zehirlenmesi ne iyi gelir, mantar zehirlenmesi nasil anlasilir, mantar zehirlenmelerinin tanı ve tedavileri, mantarın bozuk olduğu nasıl anlaşılır, mantar zehirlenmesi nasil olur, mantar zehirlenmesinde ne yapmalıyız, bozulmuş mantar nasıl anlaşılır, bozulan mantar nasıl anlaşılır, mantar zehirlenmesi tan

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.