Hangi Meyve Kaç Kalori

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Hangi Meyve Kaç Kalori için yorumlar kapalı
  • 1.023 kez görüntülendi

Hangi Meyve Kaç Kalori

Vücudumuzun başlıca düşmanı olan kolesterol hiçbir meyvede yoktur. Meyveler doğal şeker içerir ve ne kadar çok meyve tüketirsek beynimizdeki sinir hücreleride bir o kadar gelişir. Meyve yemek hafızamızı canlandırır. Meyveler mükemmel lif kaynağıdır. Meyveler vitamin ve mineral açısından çok

zengindir.

Kiraz: 100 gram kiraz 70 kaloridir. Güçlü bir ağrı kesicidir. 20 kirazda 12-25 miligram arası antosiyanin maddesi bulunduğu ve bu maddenin ağrı kesici etkisinin Aspirinden on kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Kolesterolü ve kan şekerini düşürür. Kirazlarda bulunan flavanoidler vücuttaki zehri temizler ve antioksidan etki yapar.

Üzüm: 100 gram üzüm 65 kaloridir. Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri temizler. Siyah üzüm kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yenileyicidir. Sindirimi kolaylaştırır. Bebeklerin gelişimi için çok faydalıdır. Ancak kalorisi yüksek olan üzümün bir günde 15-20 adetten fazla tüketilmemesi gerektiğini de unutmayın.

Şeftali: 1 adet orta şeftali 42 kaloridir. Kalp rahatsızlıklarına ve kansere karşı korur. Sindirim sistemini çalıştırır ve hazmı kolaylaştırır. Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar.

Kayısı: 1 adet kayısı 15 kaloridir. Kan yapıcı ve kansızlığa iyi gelir. Güzel bir cilt ve saç için olumlu etkileri vardır. Özellikle akciğer kanserinin önlenmesinde yardım eder. Kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesinde yardımcıdır. Kemik erimesinin önlenmesine faydalıdır. Sinirleri gevşetip uyku verir. Kabızlık çeken ve sindirim sisteminde sorun yaşayanlar için faydalıdır.

İncir: 1 adet orta incir 37 kaloridir. Bağırsakları çalıştırır ve enerji verir. Cinsel güce yardımcıdır. Yüksek kan basıncını düşürür. Kemik yoğunluğunu arttırır.

Ananas: 1 kalın dilim ananas 43 kaloridir. Bakteri ve parazitlerle savaşmaya yarar. Sindirimi kolaylaştırır. İltihaplanma riskini azaltmada ve yaraların hızla iyileşmesini sağlamada etkilidir.

Elma: 1 adet küçük elma 63 kaloridir. Kanı ve böbrekleri temizler. Cilde parlaklık ve güzellik verir. Soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelir. Kolesterolü düşürür. Sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder. Baş ağrısına iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Kan şekerini kontrol altında tutar. Romatizma ve gut hastalığına iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelir. Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar.

Muz: 1 adet muz 105 kaloridir. Kalbe ve kas sistemine yararlıdır. Yorgunluğa ve ishale birebirdir. Yüksek tansiyonu önleyici özelliğe sahiptir. Uykuyu düzene sokar. Ülseri önler ve ülser yaralarının tedavisine yardımcı olur. Kolesterolü düşürücüdür ve migren ağrısına faydalıdır. Böbrek ve eklemlerdeki iltihaplanmalarda tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kivi: 1 adet kivi 46 kaloridir. Başlı başına bir C vitamini deposudur. 1 adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası vardır. Antioksidan özelliği vardır. Kan şekeri kontrolü için yararlıdır. Kolon kanserini engellenmesine yardımcı olmaktadır. Astıma karşı koruma sağlar. Kan inceltici özelliğiyle kan pıhtılaşması riskini önemli bir şekilde düşürmekte ve kanınızdaki yağ miktarını azaltmaktadır.

Bu yazı meyvelerin kalorisi, meyvelerin kalorileri, meyvelerin kalori değerleri, meyvelerin kalori cetveli, meyvelerin kalori miktarı, meyvelerin kalori oranları hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

meyvelerın kalorısı, meyvelerin kalori oranları, meyvelerin kalorileri, meyvelerin şeker oranları, meyvelerın şeker değerlerı, kalori değerleri tablosu, meyve kabuğu kalori çizelgesi, kirazda şeker oranı, kirazda şeker kalorisi fazla olan meyveler, yhs-ddc_bd

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.