Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Gözlerdeki kaşıntı sorunu pek önemsenmeyen ancak ciddi bir mikrobik hastalığın belirtisi olabilecek bir göz sorunudur. Göz kapaklarında meydana gelen kaşıntılar kısa süreli de olsa günlük yaşantımızı çekilmez bir hale getirir.

Göz kapağı kaşıntılarını gidermek için ise birkaç basit doğal ve ev yapımı yöntem mevcut. Ancak bu yöntemleri doktora danışmadan denemeyiniz.

– 1 su bardağı kadar suya 1 marul yaprağı ince ince kıyılarak katılır. 2 dakika kaynamasının ardından 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır ve ardından süzülür. Bu su ile gözler banyo edilir.

– Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış peygamber çiçeği konur, 20 dakika demlenir, süzülür. Günde 2-3 defa bu suyla gözler banyo edilir.

Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyorsa ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkamalıyız, Eczanede satılan suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız.

Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız. Bilhassa kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır. Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış ve suyu alınmış bir havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz.

Bu yazı göz kaşıntısının nedenleri sebepleri, göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler bitki çayları, göz kaşıntısı bitkisel tedavi, göz kaşıntısı neden olur nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

göz kaşıntısına ne iyi gelir, göz kaşıntısı nasıl geçer, göz kaşıntısı ne iyi gelir, goz kasintisi, çocuklarda göz kaşıntısı, göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler, göz kaşıntısı tedavisi, göz kaşıntısı bitkisel tedavi, göz kaşıntısına bitkisel çözüm tedavisi, gözlerde kaşıntı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz