Göbek Yağı Yakmak İçin En İyi 4 Gıda

Göbek Yağı Yakmak İçin En İyi 4 Gıda

Kileriniz yalnızca açlığınızı tatmin etmede yardımcı olmayacak aynı zamanda açlık hormonlarını da kontrol altına alacak yiyeceklerden oluşmalıdır. Bu işlem sadece düz göbek ve daha fazla enerji yol açar.

Karın yağ yenmek için yemek:

Vücudumuz yağ depolamak istemez, aslında yağ hücrelerini enerji almak ve çeşitli işlevleri yerine getirmek için kullanmak üzere tasarlanmıştır. Fazla kaloriler yağa dönüşür ve vücutta depolanır. Çoğu insan kilo kaybı kalorileri azaltmak ve diyet için gitmek anlamına gelir. Aslında, doğal açlığı kontrol etmek ve vücudunuzla çalışmak, yağları yakmak ve enerji seviyesini yükseltmekle ilgilidir. Yağ yakmak ve daha fazla enerji almak için kalorileri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Vücudunuz için uygun yakıtı ve tadı almak için doğru zamanda doğru yiyeceği yemelisiniz ve iyi bir gece uykusu almalısınız. Aslında, vücudumuzun iç yeme ve uyuma saatleri var. Aklımız açlık sinyalleri aldığında ve yanlış yiyeceğe gittiğimizde, yağ döngüsünde kolayca tuzağa düşüyoruz. Bir yağ döngüsü, arzuların dayanmasını imkansız kılan açlık hormonlarının sürekli akışıdır. Ancak vücudunuzun doğal yeme ve uyku programlarını yönetiyorsanız, karnınızdaki yağa güle güle demek ve daha fazla enerji almak kolaydır.

İşte kilo vermede, karın yağını yakmada, daha iyi uyumak ve diyetinize dahil ederek enerji seviyenizi en üst düzeye çıkarmak için basitçe yardımcı olan bazı yiyecekler.

1. Balık

Balık, zengin bir omega-3 kaynağıdır, eğer omega-3 eksikliği diyetiniz varsa, uyku hormonunuz olan melatonin üretimini etkiler. Omega-3 direkt olarak epifiz bezinin doğal ritimlerine bağlıdır. Epifiz bezi, beynin merkezinde, uyku hormonunuz olan melatonin üretiminden sorumlu bezelye büyüklüğünde bir bezdir. Omega-3 eksikliği diyeti, nihayetinde uykusuzluğa neden olan dinlenme sürelerini etkiler.

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, Omega-3 taşıyıcıları sizi tam hissettiren proteinler bakımından zengindir. Proteini sindirmek için yağ ve karbonhidrattan daha fazla kalori yakarsınız. Aynı zamanda metabolizmanızı arttırır ve size daha fazla enerji verir. Bu şekilde, iç yemek ve uyku saatinizi kontrol edersiniz.

Öte yandan, omega-3’ün zengin diyetini alıyorsanız, demans riskini azaltarak ve zihninizle vücut bağlantınızı geliştirerek kalp sağlığını artırır. Diyetinize somon, sardalye, ceviz, keten tohumu, koyu yapraklı yeşil vb. Gibi omega bakımından zengin yiyecekler ekleyin. Eğer alerjiden dolayı doğrudan elde edemiyorsanız, balık veya keten tohumu yağı takviyeleri alabilirsiniz.

2. Kuruyemiş

Fındık sadece sağlıklı değil aynı zamanda lezzetli. Bence herkes böyle. Bu yağlı baklagiller zengin bir ruh hali artırıcı magnezyum kaynağıdır. Vücudumuz yeterli magnezyum alamadığında, beynin melatonini düzenleyen kısmını ve uyku döngümüzü rahatsız eder. Magnezyumda yükselen bir hareket, kış uykusuna yatma zamanıdır.

Magnezyum eksikliği, depresyon, karbonhidrat özlemi ve mevsimsel afektif bozukluklara (SAD) neden olur.

USDA tarafından Magnezyum Araştırmaları’nda yayınlanan bir araştırma, magnezyum takviyesinin gece boyunca huzurlu bir uykuya yardımcı olduğunu açıkça göstermektedir. Birinde magnezyum bulunan, diğerinde olmayan iki grup oluşturuldu. Yedi hafta sonra, belirgin bir fark görüldü ve magnezyum alan grup diğer gruplardan daha iyi uyku ve rutin olarak yemek yemekteydi.

Magnezyum yönünden zengin besinler de son derece kilo kaybı dostudur. Bu nedenle, uykunuzu daha iyi hale getirmek ve içte yemek ve uyuma saatinizi düzenlemek için diyetinize fındık eklemek çok önemlidir. Öte yandan, magnezyum, bağışıklık sisteminiz, kalp hastalığınız, diyabet, kanser ve Alzheimer hastalığınız için iyidir.

3. Süt

Süt, özellikle kemikleri erkeklerden daha fazla kalsiyum ihtiyacı olan kadınlar için hayatımızın önemli bir bileşenidir. Süt zengin bir kalsiyum kaynağıdır.

Kalsiyum ve kilo kaybı arasındaki bağlantı zayıf görünüyor ancak bazı çalışmalar, sütün vücut yağına gelince vücut için gerçekten iyi olduğunu kanıtladı.

2010 yılında Alabama Üniversitesi Birmingham araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırma, menopoz öncesi koşullarda kalsiyum bakımından zengin besinler alan kadınlarda yağın önemli ölçüde azaldığı sonucuna varmıştır. Aslında, her 100 miligram kalsiyum için bir inç karın içi yağ kaybettiler.

Kalsiyum sadece kemikleri güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda daha iyi uyumanıza ve kas ağrıları veya krampları ile karşılaştığınızda kas sinirlerinizi gevşetmenize yardımcı olur. Süt ürünleri iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

Sardalya, soya peyniri, takviye edilmiş portakal suyu, lahana ve ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler diğer kalsiyum kaynaklarıdır ve diyet çalışmalarına katılımı harikasıdır.

4. Turta Kirazları

Turta kirazları sağlık açısından iyidir. Kirazlar vücutta melatonin seviyesini yükseltebilir ve uykunuzu iyileştirebilir. Araştırmalar ayrıca kiraz gibi yiyeceklerin yalnızca melatonini indüklediğini değil aynı zamanda hücrelerini serbest radikal hasarlarından koruduğunu da kanıtladı.

Araştırmacılara göre, kirazlar güçlü antioksidanlardır ve vücut sisteminizi kansere, Alzheimer ve diğer hastalıklara karşı bağışıklık kazanırlar.

Diyetinize kiraz ekleyerek rahat uyumanıza yardımcı olur. Doğrudan kiraz yiyemiyorsanız, suyunu tüketebilirsiniz. En az günde 8 ons meyve suyu içilir. Bu şekilde iç yemek ve uyku saatlerinizi yönetebilirsiniz. Ancak bu saati ayarlamak, sağlıklı bir yaşam sürmek için şarttır. İstediğiniz herhangi bir şeye ham formda kiraz suyu veya meyve suyu formunda deneyin.

Yukarıda tarif edilen 4 besin, karın yağlarını yakmanın yanı sıra, uykunuzu daha iyi hale getirmenize yardımcı olan süper bir besindir. Bu yiyecekleri diyetinize eklemeyi deneyin ve sağlıklı bir yaşam sürün

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz