Glucophage Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Glucophage Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Aşırı kilolara sahip olan diyabet Tip 2 hastalarında tedavi amaçlı olarak kullanılan ve etkin içeriği sayesinde kısa süreçler içerisinde etkisini gösteren glucophage, ayrıca olası yan etkilere de sahip olması sayesinde mutlak surette doktor önerisi dahilinde kullanılmalıdır.

Glucophage Kullanım Şekli İse Şu Şekildedir;

 • Tablet tarzında olması sayesinde kolay bir kullanım tarzına da sahip olan glucophage, bu sayede her bir dozajının 1 bardak su ile birlikte alınması gerekmektedir.
 • İlgili hekimin uygun görmesi durumunda ilacın daha seri bir şekilde tesirli olabilmesi açısından yemek esnasında veya yemek sonrasında alınması söz konusudur.
 • Ayrıca, ilacın daha sağlıklı bir şekilde etkili olabilmesi açısından da günlük olarak mümkünse ay zaman dilimi içerisinde alınmasına özen gösterilmelidir.

Glucophage Kullanımı Sırasında Görülebilecek Yan Etkiler İse Şunlardır;

 • Glucophage yüksek dozajda alınması neticesinde karın ağrısı rahatsızlığı
 • Mide bulantısı ve baş ağrısı rahatsızlığı
 • Baş dönmesi ve hazımsızlık rahatsızlığı
 • Yüz, dil, boğaz ve ağız bölgesinde şişlik problemi
 • Huzursuzluk gibi bazı olası yan etkilere neden olabilmektedir.

Glucophage Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

 • Glucophage kullanımında olası yan etkilerin meydana gelmemesi açısından mutlaka ilacın doktor tarafından belirtildiği günlük kullanım dozajında alınması ve hergün aynı zaman dilimi içerisinde alınması gerekmektedir.
 • Glucophage kullanımı sırasında meydana gelebilecek olasyı yan etkilerde ilacın derhal kesilerek ilgili doktora başvurulmalıdır.
 • Glucophage etkisinin olumsuz yönde etkilenmemesi ve çocukların zarar görmemesi açısından ilacın serin ve çocukların ulaşamayacağı yüksekçe bir ortamda bulundurulmasına özen gösterilmelidir.
 • Glucophage kullanımında ayrıca farklı ciddi kronik sağlık sorunları da söz konusu olması durumunda, ilaca başlamadan önce, ilgili sağlık problemi hakkında da hekime gerekli bilgiler sunulmalıdır.

Glucophage Ciddi Riskler Teşkil Eder Mi?

Yukarıda da görüldüğü üzere diyabet tip 2 hastalığında daha çok aşırı kilolu hastaların tedavisinde kullanılan glucophage, yüksek dozajda alınması durumunda geçici yan etkilere neden olabilmektedir. Dolaysıyla, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere ciddi riskleri söz konusu olmaması sayesinde glucophage doktor talimatı doğrultusunda kullanılması durumunda sağlık açısından herhangi bir olumsuz sonuca neden olmamaktadır.

Glocophage Yalnızca Diyabet Tip 2 Hastaları Tedavisinde Mi Kullanılmaktadır?

Diyabet Tip 2 hastaları tedavisinde kullanılması sebebiyle ayrıca diyabet ilaç listesinde yer alan glucophage, bu sayede ilgili doktor tarafından uygun görülmesi durumunda ayrıca diğer diyabet ilaçları ile birlikte de kullanılabilmektedir.

Glucophage 2018 Yılı Satış Fiyat Tarifesi İse Şöyledir;

Doktorunuz tarafından reçete ile yazılan ve bu sayede yalnızca eczaneniz üzerinden satın alabileceğiniz etkili diyabet tip 2 ilacı glucophage 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 20.40 tl üzerinden satın alabilmektesiniz. Diyabet tip 2 hastalığında fazla kiloların kolay bir şekilde kontrol edilmesi açısından glucophage kullanılması söz konusudur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz