Gebelikte Kilo Artışı

Gebelikte Kilo Artışı

Annenin gebelik boyunca yeterli ve dengeli beslenmesi gereklidir. Tüm gebelik boyunca alınması gereken kilo 11-13 kg.dır. Bunun üzerinde alınacak kilolar doğum ve loğusalık döneminden sonra size gebeliğinizin hediyesi olarak kalacaktır.

Gebelik sırasında gereksinim duyduğunuz kalori miktarında da bir miktar artış söz konusudur. Ancak bu artış hiçbir zaman aşırı yemenizi gerektirecek kadar değildir.

Gebe olan ile olmayan kadınlar arasındaki kalori gereksinimi farkı sadece 300 kaloridir ve bu her öğünde 1-2 kaşık fazla yenilerek karşılanabilecek bir farktır.

Gebelikte ilk üç ayda 0,5-1 kg, sonraki aylarda ise ortalama 1.5-2.0 kg, ağırlık kazanması uygundur. Eğer, dengeli ve yeterli beslenme alışkanlığı edinilirse zaten gebelikte alınması gereken kilolar düzenli olarak alınır.

Gebelikte alınan kiloların kaynağı
Bebek: 3.500
Plasenta: 700 gram

Amniyon sıvısı: 800
Uterusun büyümesi: 900 gram

Meme dokusu artışı: 400
Kan hacmindeki artış: 1.250 gram

Dokulardaki su artışı: 1.250
Annedeki yağ dokusu artışı: 3.200
TOPLAM: 12.000 gram

Bu yazı gebelikte kilo artışı kontrolü alamama alımı hesaplayıcısı ölçümü almamak için alım tablosu kaybı normal mi nasıl alınır verilir hamilelikte kilo artışı vermek almak takibi alamamak alanlar kilo alma cetveli kaybı dağılımı almamak için ne yapmalı gebelik kilo boy hesabı hesaplama bebek  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte kilo alma cetveli, gebelikte kilo artışı, gebelikte alınması gereken kilolar, gebeligin21 haftasi kac kilo alinmis olmali, gebelik kilo alımı tablosu, gebelikte kilo alım cetveli, gebelikte kilo artışı nasıl olmalı, gebelikte kilo hesaplayıcı, gebelikte kilo hesaplsyicisi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz