Asla Dondurmamanız Gereken 8 Yiyecek

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Asla Dondurmamanız Gereken 8 Yiyecek için yorumlar kapalı
  • 1.501 kez görüntülendi

Asla Dondurmamanız Gereken 8 Yiyecek

Teknolojideki gelişme hayatımızı çok kolaylaştırdı. Şimdi farklı ev ve ofis işleri yapmak için makinelerimiz var. Dondurucu aynı zamanda bireylerin yiyeceklerini, sebzelerini, meyvelerini, süt ürünlerini ve diğer yiyecek ürünlerini dondurmasına yardımcı olan makinelerden biridir.

Hiç şüphe yok ki, dondurucuda hayat çok kolaylaştı, çünkü pek çok gün sonra bile dondurularak yenebilirler. Öte yandan, bazı gıdaların görünümü, tadı ve dokusu düşük sıcaklıkta tahrip olmaktadır. Bugün asla dondurmamanız gereken yiyecekleri paylaşacağım.

1. Bütün Yumurtalar

Yumurtalar yanacak ve tehlikeli bakterileri açığa çıkaracaklarından kabukları ile birlikte dondurmamanız gerekir. Bununla birlikte, yumurtalarını kabuklarından alarak bu tehlikeden kaçınıp daha sonra dondurun.

2. Su Zengin Sebze

Çıtır kereviz, su teresi, marul, turp ve salatalık gibi suyla zenginleştirilmiş sebzeleri dondurmaktan kaçınmalısınız. Bu sebzeler, fazla su içerdiklerinden dolayı dondurulması kolaydır, ancak donma, yapının verilmesinden sorumlu olan hücre duvarlarını parçalayabilir. Bu nedenle, bu sebzelerin buzunun çözülmesi onları mantarlı ve topallaştırır. Domatesleri daha sonra kullanmak üzere kolayca dondurabilirsiniz.

3. Yumuşak Süt Ürünleri

Krem şanti, süzme peynir ve ekşi krema gibi yumuşak süt ürünlerini dondurun, çünkü bunlar sulu olur.

4. Kahve

Taze kavrulmuş ve açılmamış kahve torbaları yaklaşık 1 ay boyunca dondurulabilir. Ancak, açıldıktan sonra asla dondurmamanız gerekir, çünkü çekirdekler nem yoğunlaşır ve korkunç dondurucu kokularını emmeye başlar.

5. Emülsiyonlar

Salata sosları ve mayonez parçalanır ve donduğunda sulanır.

6. Patates

Patateslerin yapısı ve rengi çiğ olarak dondurulurken kaybolacak. Tersine, pişmiş patatesler etli olur ve donma sırasında sulanır.

7. Pişmiş Buzlanma + Meze

Onları dondurduğunuzda havalandırılmış beze sertleşir ve pişirilirken donma yumuşar ve donarak ağlar. Bu nedenle, daha sonra tüketmek üzere dondurmak yerine bu çölleri bitirmeye çalışın.

8. Blok Peynirler

Peynir donmada aşırı derecede ufalanacaktır; dolayısıyla bundan sonra parçalanamaz veya dilimlenemez. Gerçekten donmak istersen, peynirleri kırabilirsin. Bu şekilde, bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Asla dondurmamanız gereken 8 yiyecek listesi. Bu yiyecekleri serbest bırakmak tatlarını, yapılarını veya kokularını bozabilir. Bunların sizin olmasını istemiyorsanız, yukarıda belirtilen önlemleri alın.Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.