Estetik Ameliyatların Riskleri

Estetik Ameliyatların Riskleri

Genellikle tüm cerrahi operasyonların belli oranlarda riskleri vardır. Doktor, hastasına operasyonun risklerini tam olarak anlatmalı ve hasta, doktoru ile cerrahi girişimin sorumluluğunu paylaşmalıdır.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi estetik ameliyatlarda da enfeksiyon, dikişlerin açılması, ameliyat yerinde kanama gibi genel komplikasyonlarla karşılaşılması olasıdır.

Aynı şekilde estetik ameliyatların doğası gereği revizyonlar ve ufak rötuşlar yapmak gerekebilir. Burun estetiği, revizyon gerektirebilen ameliyatlara verilebilecek en iyi örnektir. Burun estetiğinde ameliyatın doğası gereği daha düşük oranla olsa da vakaların bir kısmında (2-5% vakada) revizyon gerekli olabiliyor.

Estetik ameliyatların özü vücuda şekil vermek olduğundan küçük düzeltmeler ve rötuşlar her durumda gerekebilir. Revizyon konusunda önemli olan bir noktada iki ameliyat arasında belli bir süre geçmesi zorunluluğudur.

İlk ameliyattan kalan dikiş izi tamamen iyileşmeden, dokularda oluşan sertlikler yumuşamadan, ödem geçmeden aynı bölgeye tekrar cerrahi işlem uygulanamaz. Aradan mutlaka altı ay – bir sene gibi bir süre geçmesi gerekir.

Revizyon gerektiren durumlarda genellikle üç ya da altı ay sonra hasta kontrole çağrılır; altıncı ayda eğer dokular uygun şekilde yumuşamışsa, ameliyata hazır hale gelmişse revizyon ameliyatı yapılabilir.

Dokulardaki yumuşama yeterli düzeyde değilse, en iyisi revizyon ameliyatını bir altı ay daha ertelemektir. Revizyon ameliyatları genellikle küçük düzeltmeler oldukları için ilk ameliyat gibi uzun süreli olmaz, iyileşme süresi de daha kısadır.

Bu yazı estetik ameliyatların riskleri, estteik ameliyatın zararları, estetik operasyonların yan etkileri nedir nelerdir konusunda yazılmıştır.

burun estetiği yaptırmanın zararları, estetik yaptırmanın zararları, plastik cerrahinin zararları, estetik zararları, burun estetiği sakincalari, estetiğin zararları, burun estetiği dezavantajları, burun estetiği yaptırmanın sakıncaları, burun estetiginin zararlari, sebahadın kandal estetık emeliyat

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz