Suna Dumankaya Kuru Cilt Maskesi

Suna Dumankaya Kuru Cilt Maskesi

Kuru bir cilde sahip olmak bir çokları için gerçekten zor ve zahmetli bir durumdur. Kuru Cilt yapısına sahip kişiler için hem cildi nemlendiren hem de besleyen kuru cilt maskeleri oldukça faydalı olmaktadır. Bu kuru maskeler için

uygulanan cilt maskesi tariflerinden bir tanesi de Suna Dumankaya formülü olarak değişik tv programlarında ve web sitelerinde paylaşılıyor.

Bizler de sizlere kuru ciltler için bal ve yumurta maskesi karışımı tarifini sizlerle paylaşmak istedik. Özellikle soğuk havalarda cilt çatlaklarının yoğun bir biçimde ortaya çıktığı kuru ciltler, mutfağımızda kolayca kulabileceğimiz yumurta ve bal gibi malzemelerle artık daha kolay ve doğal yollardan nemlendirilebilecek.

Suna Dumankaya Kuru Cilt Maskesi İçin Gereken Malzemeler:
1 çay kaşığı nemlendirici krem
1 yumurta
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı süzme çiçek balı

Suna Dumankaya Kuru Cilt Maskesinin Hazırlanışı:
1 adet çiğ yumurta kırılır ve yumurtanın sarısı beyazından ayırılır. Burada ilk önce yumurta sarısını kullanacağız daha sonra da en son aşamada yumurtanın beyazından faydalanacağız. Elde ettiğimiz yumurta sarısına badem yağını tek tek damlatarak hafifçe karıştırmaya başlayacağız. Daha sonra da bademyağı – yumurta sarısı karışımına süzme çiçek balı ve nemlendirici krem ilave ederek karıştırmaya devam edeceğiz.

Yumurta beyazına sıra geldi. Bu yumurta akı da ayrı bir kapta hafifçe çırpılarak karıştırılacak ve yumurta sarısı, bal, badem yağı ve kremin eklenerek karıştırıldığı diğer kaptaki karışıma ilave edilecek. Bu karışım bir krem kıvamına gelince artık yüze karıştırılacak.

Kuru Cilt Maskesi Nasıl Kullanılır: Kuru ciltler için cilt bakım maskesini genişçe bir fırça veya pamukla yüz ve boyun bölgesine sürün ve 30 dakika kadar bu maskenin kuru ciltteki nemlendirici etkisini göstermesini bekleyin. Ardından ılık Ssuyla cildinizi arındırın.

Bu yazı suna dumankaya kuru cilt maskeleri, suna dumankaya kuru ciltler için peeling, kuru cilt maskeleri, kuru cilt maskesi doğal, kuru ciltler için maske, bal maskesi tarifi, kuru cilde maske, kuru ciltler için maske, kuru cilt nasıl nemlendirilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

suna dumankaya yumurta sarısı maskesi, kuru cilt nasıl nemlendirilir, kuru cilt maskesi nin hazirlanişi, suna dumankaya kuru cilt maskesi, Sunay kuru, suna dumandan kuru ciltler tarifleri, kuru cildi nasıl nemlendirilir, kuruçiltmaskesi, emotox bitkisel ilac, yüzümüz nasıl nemlenir doğal maske

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz