En Popüler (ve En Güçlü) Beyin Hızlandırıcı Yağların 5’i

En Popüler (ve En Güçlü) Beyin Hızlandırıcı Yağların 5’i

Artık yağdan korkmana gerek yok. Gittikçe daha fazla sayıda kişi artık yağsız ürünlerden kaçıyor ve bunun yerine bütün gerçek yağ ürünlerini seçiyor. Doğa bir sebepten dolayı yağlar yaratmıştır ve bu sebeple ana vücut sistemlerimizin çalışmasını maksimum seviyede tutmaktır. Sağlıklı yağlar vücudun hastalanmasını, tükenmesini ve metabolik hasar görmesini önleyebilir. % 60 yağ ile bir insan beyni yapılır.

Doğal sağlıklı yağlar, odaklanmış olmamıza yardımcı olur, hafif depresyonu önler ve iyileştirir, maksimum hormonal fonksiyonlar ve endişeyi azaltır. Bu yağlar sağlıksız yiyeceklerden duyduğumuz isteklerden de kaçınılabilir. Aşağıda, beyinlere maksimum destek ve koruma sağlayan en sevilen ve sağlıklı yağların listesi bulunmaktadır.

1. Avokado

Avokado, en sağlıklı bitkisel yağlardır. Vücuttaki artan kortizol hormonu seviyelerini azaltabilen MUFA (Mono-doymamış Yağlar) ile zenginleştirilmiştir. Bu hormon sizi stresten uzak tutar. MUFA düşük ruh halini önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olur, kaygıyı hafifletir ve normal uyku seviyelerinde yardımcı olur.

PUFA (Poli-doymamış Yağlar) ayrıca avokadoda, ruh halini iyileştirerek beyin sağlığını artırabilecek omega-3 yağ asitleri formunda bulunur. Bu yağ asitleri Alzheimer hastalığını da önleyebilir. Avokado’da ayrıca beyin sağlığını güçlendirmede yardımcı olabilecek magnezyum, B6 vitamini ve B9 vitamini (folat) bulunur.

2. Badem

MUFA’lara ek olarak, bademler ayrıca nörotransmiter fonksiyonunu artırabilen doğal amino asitlere sahiptir. B6 Vitamini ve magnezyum ayrıca yorgunluk, kaygı, stres ve odağı artıran bademlerde bulunur. Badem, kavrulmuş, çiğ veya tereyağı şeklinde bulunabilir.

3. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi aynı zamanda farklı bölgelerdeki bireyler tarafından tüketilen, bitki kökenli ünlü bir yağdır. Tropikal bir meyve olup lezzetli tadı nedeniyle her yaştan insan tarafından beğenilmektedir. Hindistancevizi yemeyi bırakmayın, çünkü bunlar yağlarla zenginleştirilir çünkü bu yağlar omega-3 yağ asitleri, amino asitler ve faydalı doymuş yağlar gibi sağlıklıdır.

Amino asitler vücutta protein yapımında yardımcı olur. Bu meyve enerji, ruh hali, odaklanma ve aynı zamanda metabolizmayı en üst düzeye çıkarabilir. Çiğ hindistancevizi eti, hindistancevizi yağı, hindistancevizi yağı, şekersiz parçalarını, hindistancevizi unu ve hindistancevizi sütünü (taze veya en az işlenmiş) kullanabilirsiniz.

4. Kakao

Çikolata, kalp sağlığımızı ve ruh halimizi artırmak için sıklıkla kullanılır. Kakao, ölçülü olarak tüketilirse vücudunuz için gerçekten avantajlı olan doğal olarak enerjilendirilmiş uyarıcılar ile zenginleştirilmiştir. Ancak, tüm yiyecek diyetinizi kakao ile değiştirmemelisiniz. Günlük bazda bir kakao onsu, diyabetin düşük olması ve kalp hastalığı gibi muhteşem faydalar sağlar.

Ayrıca, aynı zamanda güçlü bir besin maddesi olan ve depresyonun azaltılmasına, belirli vücudun hormonlarının düzenlenmesine ve enerjinin geliştirilmesine yardımcı olan yeterli miktarda magnezyum içerir. Kakao, MCT (Orta Zincir Trigliserit) yağları şeklinde çok miktarda doymuş yağ ve tekli doymamış yağlar içerir. Her zaman% 90 veya üzeri kakao içeriği ile yapılan besin bakımından zenginleştirilmiş koyu çikolata seçin. Çikolatanın tüm avantajlarını elde etmek için kakao veya çiğ kakao seçebilirsiniz.

5. Ceviz

Omega-3 yağ asitleri cevizde diğer tüm somunlara göre en yüksek miktarda bulunur. Yararlarını almak için her gün küçük bir miktar ceviz alın. Günde 2-3 ceviz zihninizi artırmak, kaygıyı azaltmak için yeterli B6 vitamini sağlamak ve iştahınızı azaltmak için yeterlidir. Ceviz ayrıca vücuttaki iltihabı azaltmada yardımcı olur. Antiinflamatuar avantajları, depresyon ve Alzheimer hastalığı riskini azaltabilir. Ham formda ceviz yemenin tadını çıkarabilir veya ceviz yağı hazırlayabilirsiniz. Tatlılara da eklenebilirler.

Bu 5 bitki bazlı yağ, diğerleri arasında en iyisidir, çünkü omega-3’ler, tekli doymamış ve doymuş yağlar gibi çeşitli yağlar sağlarlar. Bu 5 yağın yanı sıra, zeytinyağı , yer fıstığı, zeytin, Brezilya fıstığı, kaju fıstığı ve chia, kenevir, ayçiçeği ve susam gibi diğer sağlıklı yağları da yiyebilirsiniz . Beyninizin, vücut için sağlıklı olduğu tespit edilen tüm bu bitkisel yağlarla destekleyin.

Bu sağlıklı yağları normal diyetinize eklemeye çalışın ve yukarıda belirtilen tüm avantajlardan yararlanın. Bu yağlar doğanın armağanıdır ve bunlardan tam anlamıyla faydalanırlar. Bunları tatlılar, tatlılar veya yemekler gibi çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz