Böbreklerinizin Daha İyi Bir Bakıma İhtiyacı Var Mı?

  • ALTERNATİFTIP
  • Böbreklerinizin Daha İyi Bir Bakıma İhtiyacı Var Mı? için yorumlar kapalı
  • 508 kez görüntülendi

Böbreklerinizin Daha İyi Bir Bakıma İhtiyacı Var Mı?

Böbrekleriniz diğer işlevlerin yanı sıra kanınızı temiz tutan hayati organlardır. Düzgün çalışmadıklarını gösteren işaretlere dikkat etmek önemlidir.

Bu makalede, böbreklerinize daha iyi bakmanız gerektiğini gösteren bazı işaretleri ele alacağız. Bazıları sizi şaşırtabilir!

Terlemek

Böbrekler ve üriner sistem, vücuttaki su miktarını kontrol etmek ve dengelemekle yükümlüdür. Çok fazla veya çok az terlemek böbrek sağlığınızla bağlantılı olabilir.

Genel olarak, bu sorunla ilgilenenler sadece aşırı terledikleri için utanç duyan kişilerdir. Bu sorunu çözmek için doğal ilaçlar aramanın ötesinde, böbrek fonksiyonlarımıza daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Enerji Eksikliği

Fiziksel ve zihinsel efor sonrası yorgun hissetmeniz çok normaldir. Ancak sebepsiz yere, herhangi bir efor sarfetmediğiniz halde yorgun hissediyorsanız bu normal bir durum değildir.

Yorgunluk hissi, böbreklerin zayıflığı ve karaciğer fonksiyonları ile ilişkilidir. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri, vücudun detoksu için ideal zamanlardır.

dinlenmek

Sıvı tutulumu

Daha önce de belirttiğimiz gibi, böbrekler vücuttaki su seviyesini dengeler. Düzgün çalışmadıklarında, bazı bölgelerde sıvı eksikliği (kuruma, dehidrasyon) ve diğer kısımlarda sıvı tutulumu olabilir. Vücudun bacaklar, mide ve gözler gibi sıvıları tuttuğu kısımlarda fark edilir.

Bu dengesizlik, böbreklere daha fazla dikkat etmek gerektiğini gösteren açık bir işarettir.

İşitsel sorunlar

Bu sizi şaşırtabilir, fakat bazı teoriler işitme problemlerini ve bazı sağırlık türlerini bile kötü böbrek fonksiyonlarıyla ilişkilendirir.

Bu durum, duyma yetilerini geçici olarak kaybedenler için özellikle ilginçtir; bu durumda böbrek fonksiyonlarını desteklemek için doğal takviyeleri almalıdırlar.

Sırt ağrısı

Ellerinizi belinize yayarsanız böbrekler başparmaklarınızın hemen üstünde bulunurlar. Birçok kişi böbreklerin karında çok daha aşağıda olduğuna inanıyor, ancak neredeyse dorsal bölgeye değecek kadar yukarıdadırlar.

Bu alanda ağrı veya herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, böbrekleriniz iltihaplanmış olabilir. Isı uygulamayı ve doğal tedavilerden yararlanmayı deneyin.

masaj

Diz ağrısı

Böbrekler, eklem sağlığıyla, özellikle de dizlerle bağlantılıdır. Diz ağrısı çekiyorsanız, lokal olarak tedavi etmenizin yanı sıra, böbrek fonksiyonlarınızı doğal tedavilerle dengelemelisiniz. Bu, sorunun nedenini çözecek ve iyileşmenize katkıda bulunacaktır.

Tuzlu yiyecek tüketme isteği

Eğer belirli gıdalar veya tatlar için herhangi bir isteğiniz varsa, bu vücutta eksiklik olduğunu göstermektedir.

Eğer vücudunuzun tuzlu gıdalara yönelimi varsa, böbreklerinize biraz destek gerekmektedir. Bu belirti genellikle vücudun enerji eksikliğini hızla gidermeye çalışmasıyla ilgilidir. Eğer nedenini bilmiyorsanız bu durum, uzun vadede zararlı olabilir.

tuz

Böbreklerinize nasıl daha iyi bir bakım uygulayabilirsiniz?

Doğal yollar ile bu sorunu tedavi etmek için, bir profesyonelden yardım alarak size özel bir çözüm geliştirmek en doğru yol olacaktır.

Belirtiler şiddetli değilse, ilaç kullanmıyorsanız veya hastalığınız çok ileri bir düzeyde değilse; yılda en az bir kere iyileştirici vücut temizliği bakımını yapmanız iyi olur. Aşağıdaki önerilerden herhangi birini uygulayarak bu temizliği gerçekleştirmeniz mümkündür:

  • Böbrek fonksiyonlarının çalışmasını teşvik eden çaylar.
  • Böbrek iltihabını azaltan soğan çorbası.
  • Vücuttaki toksinleri temizlemek için sebze suları.
  • Etkilenen bölgeye ısı uygulamak.
  • Vücudun bu organlara tekabül eden yerlerine plaster uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.