Ekinezyanın Faydaları ve Yan Etkileri

  • ALTERNATİFTIP
  • Ekinezyanın Faydaları ve Yan Etkileri için yorumlar kapalı
  • 797 kez görüntülendi

Ekinezyanın Faydaları ve Yan Etkileri

Soğuk kış aylarında en çok tüketilen bitki çaylarının başında gelen ekinezyanın daha başka ne gibi özellikleri ve faydaları var haydi hep beraber okuyalım.

Ekinezya uzun yıllar dayanana otsu bir bitkidir. Fazlasıyla şifalı bitkilerden birisidir. İlk kullananlar Amerika’ nın eski yerlileridir. genel olarak Ekinezya’ yı, yılan ile yüksek oranda zehir taşıyan böcek sokmaları için kullanmışlardır.

Ekinezya Yararları (Faydaları)
– C vitaminiyle kullanılırsa soğuk algınlığını engelleme de Ekinezya oldukça kuvvetli bir bitkidir.
– Ekinezya’ nın Baş ağrısına iyi geldiği de bilinir.
– Öksürüğe karşı Ekinezya’ nın önemli bir iyileştirici rolü bulunmaktadır.
– Ekinezya yılan ile zehirli böceklerin sokmasında kullanılmaktadır.
– Yaraların iyileşmesini hızlandırmaktadır Ekinezya.
– Ekinezya kemoterapi gören hastaların vücut direncinin artması için kullanılmaktadır.
– Egzama rahatsızlığına da iyi gelmektedir Ekinezya.
– Ekinezya sivilceleri geçirmek içinde iyi bir yöntemdir.
– Sedef rahatsızlığının da iyileşmesinde önemli unsurlardan biridir Ekinezya.
– Ekinezya bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Ekinezya Zararları: Ekinezya sürekli olarak 10 günden uzun süre kullanılmamalıdır. Bir yaşını doldurmamış bebeklerde kesinlikle kullanmayınız. Hatta 12 yaşının altındaki çocuklarda kullanılmaması daha doğrudur. Hamile bayanların kullanmaması gerekir. Devamlı kullanılan ilaçlarınız var ise doktora danışmadan Ekinezya’ yı kullanmayınız çünkü Ekinezya kimi ilaçlarla etkileşim yaparak kimi insanlarda alerjik tepki yaratabilir. Oto-immün rahatsızlığı olan kişiler Ekinezya’ yı kullanmamalıdır. Ekinezya’nın kullanımı sırasında bünyenizi takip edin ve negatif bir durunda kullanımı kesin.

Ekinezya Kullanımı: Ekinezya çay olarak kullanılmaktadır. Cilt rahatsızlığı, böcek sokmaları gibi durumlarda ise ezilerek Haricen uygulanabilir.

Bu yazı ekinezyanın zararları faydaları, ekinezyanın yan etkileri kullanımı çayı, ekinezya ne işe yarar, ekinezya nerelerde yetişir nelere iyi gelir, ekinezya nasıl demlenir içilir kurutulur kullanılır ekinezya çayı faydası konusunda yazılmıştır.

emotox nedir, ekinezyanın faydaları, ekinezya çayının faydaları ve zararları, ekinezya EKSTRATI, EKİNEZYA EKSTRATI NE İŞE YARAR, ekinezya suyu ne işe yarar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.